Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Sainsbury's i Waitrose będą prosić kupujących i pracowników, aby nadal nosili maseczki

Sieci supermarketów Sainsbury's i Waitrose będą nadal prosić ludzi o zakrywanie twarzy w ich sklepach, mimo że czwartek ograniczenia w Anglii zostały złagodzone.

Obowiązek noszenia masek w miejscach publicznych został dziś zniesiony w Anglii.

Zakrycia twarzy nie są już wymagane przez prawo w żadnych okolicznościach, z wyjątkiem transportu publicznego w Londynie, gdzie pozostaną obowiązkowe.


Rząd jednak nadal zaleca zakładanie masek w zamkniętych lub zatłoczonych przestrzeniach, zwłaszcza podczas kontaktu z ludźmi, których normalnie się nie spotyka.

W Szkocji i Walii zakrywanie twarzy pozostaje obowiązkowe.

Sainsbury's poinformował, że będzie nadal stosował szereg środków bezpieczeństwa w swoich sklepach, aby zapewnić bezpieczeństwo klientom i pracownikom.

Wytyczne te będą miały również zastosowanie do sklepów Argos i Habitat, które są częścią biznesowej grupy Sainsbury's.

Rzecznik Sainsbury's powiedział Sky News: „Bezpieczeństwo pozostaje naszym najwyższym priorytetem”.


„Od czwartku będziemy nadal prosić naszych klientów i współpracowników w Anglii, aby nadal nosili maski w naszych sklepach, jeśli są w stanie”.

„Nadal stosujemy szereg środków bezpieczeństwa we wszystkich naszych sklepach, w tym ekrany i stacje odkażające”.

Również rzecznik Johna Lewisa powiedział Sky News: „Cenimy bezpieczeństwo naszych klientów i partnerów i nadal przestrzegamy najnowszych wytycznych rządowych”.

„Od czwartku będziemy sugerować ludziom noszenie masek w naszych sklepach, chociaż indywidualny wybór będzie należał do osób prywatnych”.

-