Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Operatorzy pociągów w UK oferują darmowe śniadania, aby zwiększyć liczbę podróżnych

Firmy kolejowe w Wielkiej Brytanii uciekają się do oferowania bezpłatnych bułek z bekonem i audiobooków, aby skłonić dojeżdżających do pracy do ponownego korzystania z ich usług.

Z powodu pandemii koronawirusa i zaleceń dotyczącego pracy z domu liczba podróżujących koleją do pracy znacznie spadła.


Teraz gdy restrykcje w Anglii zostały zniesione, operatorzy pociągów – których finanse zostały nadszarpnięte przez spadek liczby podróżnych – mają nadzieję, że osoby dojeżdżające do pracy wrócą do biur.

Jednak odkąd w zeszłym tygodniu zniesiono ograniczenia dotyczące pracy z domu, podróże w godzinach szczytu wzrosły o tylko 5%.

Chcąc zachęcić podróżnych, przemysł kolejowy połączył siły z innymi firmami, aby zaoferować osobom dojeżdżającym do pracy specjalne oferty.

Jedną z zalet nowego programu nagród dla osób, które podróżują pociągiem do pracy, są bezpłatne śniadania i gorące napoje z Greggsa, poinformowała organizacja branżowa Rail Delivery Group.


Inne korzyści to bezpłatne audiobooki, dostęp do aplikacji mindfulness i oraz darmowa kawa z londyńskiej sieci kawiarni Pure.

Aby wybrać swój darmowy dodatek do podróży, pasażerowie muszą zarejestrować się na nationalrail.co.uk/commuter.

Jacqueline Starr, dyrektor generalna Rail Delivery Group, powiedziała: „Jazda pociągiem to coś więcej niż tylko podróż – przynosi korzyści środowisku, gospodarce i lokalnym firmom”.

„Aby zachęcić dojeżdżających do pracy i wesprzeć ich powrót, branża kolejowa uruchomiła nową stronę internetową z nagrodami dla osób dojeżdżających do pracy, oferującą bezpłatne gorące napoje, dostęp do aplikacji mindfulness, strumieniowe przesyłanie muzyki, audiobooki i wiele innych, aby pomóc klientom poprawić wrażenia w pociągu i w miejscu docelowym” - dodała.

-