Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Polski pirat drogowy „Frog” zatrzymany w Londynie. Uciekł z Polski przed więzieniem

Najbardziej znany polski pirat drogowy został aresztowany w Londynie. Robert N. był poszukiwany w celu odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności.

„Frog”, który był ścigany listem gończym warszawskiego sądu, został zatrzymany w stolicy Wielkiej Brytanii dziś o godzinie 6:30.

Jak się okazuje, na Wyspach przebywał już od pewnego czasu.


Robert N, wielokrotnie szydził z polskich policjantów, nagrywając i publikując filmy pokazujące jak łamie przepisy ruchu drogowego i naśmiewając się z policji.

Od stycznia ubiegłego roku, w związku z prawomocnym wyrokiem za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, mężczyzna powinien odbywać karę 1,5 roku pozbawienia wolności.

Nie stawił się jednak w celu odbycia kary i ukrył się przed policją.

List gończy, który nie zadziałał w Polsce, okazał się skuteczny w Anglii — zatrzymania dokonali dziś rano brytyjscy policjanci.

Dzisiaj rano, zaledwie kilka dni po otrzymaniu „czerwonej noty” na terenie Wielkiej Brytanii został zatrzymany FROG. Zatrzymanie było efektem współpracy policjantów pionu kryminalnego @PolskaPolicja @Policja_KSP oraz naszych kolegów z Wielkiej Brytanii – napisała warszawska policja.


O Robercie N. zrobiło się głośno, kiedy umieścił w internecie nagranie ze swojego rajdu ulicami Warszawy w 2014 roku. W czasie 12-minutowej jazdy popełnił blisko 100 wykroczeń.

W 2020 r. został skazany za jazdę samochodem bez uprawnień, które mu wcześniej odebrano za ten wyczyn.

Policja wykryła to w czasie rutynowej kontroli drogowej w 2018 r. „Frog” prowadził auto mimo sądowego zakazu, za co został skazany na 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności.

-