Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Koniec restrykcji koronawirusowych w Anglii. Kraj znosi kolejne obostrzenia

Anglia znosi dziś kolejne obostrzenia i wycofuje się z rządowego planu B dotyczącego Covid-19.

Plan B w Anglii, który obejmował zalecenia dotyczące pracy z domu, paszporty szczepionkowe i obowiązek noszenia masek w sklepach i środkach transportu publicznego został wprowadzony w okresie świątecznym w związku z pojawieniem się wariantu Omikron.

Obowiązek noszenia masek w miejscach publicznych został dziś zniesiony.


Zakrycia twarzy nie są już wymagane przez prawo w żadnych okolicznościach, z wyjątkiem transportu publicznego w Londynie, gdzie pozostaną obowiązkowe.

Rząd jednak nadal zaleca używanie masek w zamkniętych lub zatłoczonych przestrzeniach, zwłaszcza podczas kontaktu z ludźmi, których normalnie się nie spotyka.

Dziś zniesiono również paszporty szczepionkowe, które trzeba było sprawdzać przy wejściu do klubów nocnych i innych dużych obiektów w Anglii, ale obiekty nadal mogą z nich korzystać na zasadzie dobrowolności.


Wytyczne dla uczniów i personelu szkół dotyczące noszenia masek w salach lekcyjnych zostały usunięte już 20 stycznia, a zalecenia dotyczące pracy z domu zostały zniesione 19 stycznia.

Inne kraje Wielkiej Brytanii również przechodzą na mniej rygorystyczne ograniczenia, ale nie otwierają się tak bardzo, jak Anglia.

Minister zdrowia Sajid Javid powiedział: „Niestrudzone wysiłki NHS i oraz armii wolontariuszy, a także fenomenalna reakcja brytyjskiego społeczeństwa oznaczają, że ponad 37 milionów ludzi przyjęło szczepionkę przypominającą. Chcę podziękować wszystkim, którzy się zgłosili, aby ją przyjąć”

„Nasze szczepionki, testy i leki przeciwwirusowe zapewniają, że mamy jedną z najsilniejszych ochron w Europie i pozwalają nam na ostrożny powrót do planu A, przywracając więcej wolności temu krajowi”.


„Kiedy uczymy się żyć z COVID, musimy mieć jasność, że ten wirus nie zniknie, więc jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś – zgłoś się na swoje pierwsze, drugie lub przypominające szczepienie” - dodał.

W Wielkiej Brytanii wczoraj odnotowano kolejne 102 292 przypadków zakażeń koronawirusem i 346 zgonów związanych z Covid-19.

Po szczycie zakażeń odnotowanym na początku stycznia ilość nowych przypadków spadła jednak  przez ostatnie 4 dni z rzędu znów odnotowuje się wzrost zakażeń.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Szokujące wideo pokazujące porwanie nastolatki, która później wypadła z furgonetki. Wzruszające oświadczenie rodziny
 Czytaj następny artykuł:
Pracownicy Ryanaira nie wpuścili Polaka do samolotu twierdząc, że „Szkocja to nie kraj”