Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tak źle nie było od 7 miesięcy. W Wielkiej Brytanii odnotowano najwięcej zgonów od 9 marca

W Wielkiej Brytanii odnotowano najwyższą dobową liczbę zgonów związanych z Covid-19 od siedmiu miesięcy.

Według brytyjskiego ministerstwa zdrowia w kraju zarejestrowano kolejne 223 zgony odnotowane w ciągu 28 dni od uzyskania pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.


Dzienna liczba zgonów, która nie była tak wysoka od 9 marca, podniosła tygodniową liczbę ofiar koronawirusa do 911, co daje wzrost o prawie 15% w ciągu tygodnia.

W Wielkiej Brytanii odnotowano też kolejne 43 738 przypadków koronawirusa, nieco mniej niż w poniedziałek, kiedy odnotowano 49 156 przypadków koronawirusa – najwięcej od 17 lipca.

Niestety liczba dziennych hospitalizacji nadal rośnie. Obecnie w szpitalach w UK przebywa 7 749 osób chorych na Covid-19, z czego 823 osoby są podłączone do respiratora.

W ciągu ostatniej doby do szpitali przyjęto 921 osób chorych na Covid-19, co stanowi wzrost o 10% w ciągu tygodnia.


W zeszłym miesiącu Boris Johnson przedstawił „Plan B” dotyczący dalszych ograniczeń – w tym obowiązku noszenia masek, wprowadzania paszportów szczepionkowych i zaleceń z pracy w domu – w przypadku gwałtownego wzrostu zachorowań.

Urzędnicy zasugerowali, że plan ten zostanie wprowadzony, jeśli liczba hospitalizacji zacznie osiągać 1000 dziennie – a Wielka Brytania zbliża się do tej liczby.

Dziś zarejestrowano kolejne 921 przyjęć do szpitali z powodu Covid-19 co powoduje, że obowiązek noszenia masek, zalecania pracy z domu i wprowadzenie paszportów szczepionkowych stają się coraz bardziej realne.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Nowa mutacja koronawirusa AY.4.2, występująca w UK, jest jeszcze bardziej zaraźliwa niż Delta
 Czytaj następny artykuł:
Samolot zrzucił odchody z toalety na mężczyznę, który odpoczywał w swoim ogrodzie