Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Samolot zrzucił odchody z toalety na mężczyznę, który odpoczywał w swoim ogrodzie

Samolot zrzucił odchody z toalety na mężczyznę, który odpoczywał w swoim ogrodzie

Jeden z mieszkańców Windsoru doznał szoku, gdy ludzkie odchody spadły z samolotu do jego ogrodu — podało BBC.

Mieszkaniec poinformował lokalną radną o dziwacznym incydencie, mówiąc, że cały jego ogród został pochlapany przez „ścieki toaletowe” zrzucone z samolotu lądującego na lotnisku Heathrow.


Incydent miał miejsce latem, mieszkaniec, który mieszka w Windsor, odpoczywał w swoim ogrodzie, gdy nagle z samolotu spadła mieszanka ludzkich odchodów, brudząc cały ogród, jego parasole i także jego samego.

Toalety w samolocie przechowują ścieki w specjalnych zbiornikach i te zwykle są usuwane po wylądowaniu.

Jak podaje BBC „Przerażona” radna Clewer East Karen Davies powiedziała na spotkaniu rady, że słyszała już w przyszłości o zamarzniętych ściekach spadających z samolotu, ale w tej sytuacji odchody nie były zamarznięte, a cały ogród mężczyzny został spryskany w bardzo nieprzyjemny sposób.

„On też był wtedy w ogrodzie, więc naprawdę okropne, okropne doświadczenie. Mam nadzieję, że żadnemu z naszych mieszkańców to się już nigdy nie przydarzy” - dodała.

Radny Winkfield, Geoff Paxton, który wcześniej pracował na różnych lotniskach przez 40 lat, powiedział: „W dzisiejszych czasach jest to bardzo rzadkie. Kiedyś mieliśmy problemy z zamarzniętymi ściekami, ale to dlatego, że te toalety kiedyś przeciekały”.

„Nowoczesne samoloty mają toalety próżniowe i mają bardzo bezpieczny system. Myślę, że to albo usterka samolotu, albo ktoś nie dokończył serwisowania, ale w dzisiejszych czasach takie przypadki są rzadkie” - wyjaśnił.


„Toalety próżniowe opierają się na ciśnieniu w samolocie, aby wtłoczyć odpady do zbiornika, ale poniżej 6000 stóp ciśnienie nie jest wystarczające. Więc są dmuchawy próżniowe, które to robią, i jest otwór wentylacyjny. Tak więc mogło się zdarzyć, że coś wydostało się z otworu wentylacyjnego na małej wysokości. To bardzo rzadkie zjawisko i właściwie nie widziałem czegoś takiego od lat” - dodał.

Jak podaje BBC, radna nie udostępniła dziennikarzom nazwy linii lotniczej, której dotyczyło zdarzenie.

Dodała natomiast, że ​​mieszkaniec skontaktował się z linią lotniczą, która zaprzeczyła,  że ich samolot znajdował się w okolicy, ale później potwierdziła to, gdy mieszkaniec był w stanie zidentyfikować samolot za pomocą aplikacji do śledzenia lotów.

BBC poinformowało, że skontaktowało się z Urzędem Lotnictwa Cywilnego w celu uzyskania komentarza.

Tuesday, 19 October 2021 14:54
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Tak źle nie było od 7 miesięcy. W Wielkiej Brytanii odnotowano najwięcej zgonów od 9 marca
 Czytaj następny artykuł:
Pilne: Jutro wystąpią ulewne deszcze i silne burze z piorunami