Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Książę William: miliarderzy powinni naprawić tę planetę, a nie patrzeć w kosmos

Książę William skrytykował miliarderów, którzy wysyłają rakiety w kosmos, mówiąc, że największe umysły świata muszą, zamiast tego skupić się na naprawie Ziemi.

Komentarze księcia Cambridge pojawiły się w wywiadzie dla BBC, który zostanie wyemitowany dziś wieczorem – dzień po tym, jak aktor Star Trek William Shatner przeszedł do historii, stając się najstarszą osobą, która poleciała w kosmos.


90-letni aktor, znany z roli kapitana Jamesa T. Kirka, wystartował z pustyni w Teksasie w rakiecie zbudowanej przez firmę Blue Origin, która zajmuje się podróżami w kosmos.

Był to drugi udany lot komercyjny rakiety New Shepard, należącej do firmy założyciela Amazona Jeffa Bezosa — Blue Origin.

William, który udzielił wywiadu na temat zmian klimatycznych przed swoją inauguracyjną nagrodą Earthshot Prize, powiedział: „Potrzebujemy jednych z największych mózgów i umysłów na świecie skupionych na próbach naprawy tej planety, a nie szukaniu kolejnego miejsca do życia”.


Ostrzegł także światowych przywódców, którzy mają wziąć udział w szczycie klimatycznym Cop26 w Glasgow pod koniec miesiąca, przed „mądrymi słowami, ale niewystarczającymi działaniami”.

Książę William zaniepokoił się też o młodych ludzi, mówiąc, że byłoby „absolutną katastrofą”, gdyby jego najstarszy syn, książę George, musiał rozmawiać o tej samej sprawie za 30 lat, kiedy będzie już za późno.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
6000 świń zabitych i zutylizowanych z powodu braku rzeźników w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Najwięcej nowych zakażeń koronawirusem od lipca. Prawie 43 tys