Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Najwięcej nowych zakażeń koronawirusem od lipca. Prawie 43 tys

Liczba zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii osiągnęła wczoraj najwyższy poziom od trzech miesięcy, wzrosła też liczba przyjęć do szpitala, spadła natomiast liczba zgonów.

Codzienna aktualizacja ministerstwa zdrowia wykazała, że ​​w ciągu ostatnich 24 godzin w całym kraju odnotowano 42 776 pozytywnych przypadków, co stanowi wzrost o siedem procent w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Liczba ta jest najwyższa od 21 lipca, kiedy odnotowano 44 104 infekcje i oznacza, że ósmy dzień z rzędu wzrasta liczba zakażeń.


Również liczba przyjęć do szpitali wzrosła o 10,4 procent w ciągu tygodnia.

Obecnie w szpitalach w kraju znajduje się 7011 osób chorych na Covid-19, z czego 780 osób jest podłączonych do respiratora. W ciągu ostatniej doby do szpitali przyjęto 754 osób chorych na Covid-19.

W Wielkiej Brytanii zmarło też kolejne 136 osób, w ciągu 28 dni od pozytywnego wyniku testu na Covid-19, co daje łączną liczbą zgonów 138 080.

Oznacza to, że liczba zgonów spadła o pięć procent w porównaniu z poprzednim tygodniem.


Jednak zarówno liczba zgonów, jak i hospitalizacji jest opóźniona w stosunku do liczby przypadków o kilka tygodni, ze względu na czas potrzebny, aby ktoś poważnie zachorował po złapaniu koronawirusa.

Jeśli chodzi o poszczególne kraje, to w Anglii odnotowano 36 458 nowych infekcji, 2581 przypadków potwierdzono w Szkocji, 2266 w Walii i 1471 w Irlandii Północnej.

Od początku pandemii w Wielkiej Brytanii zarejestrowano około 8,2 miliona pozytywnych przypadków koronawirusa.

Jednak rzeczywista liczba infekcji jest o wiele milionów wyższa ze względu na ograniczone możliwości testowania na początku kryzysu i nie każdy, kto złapie wirusa, zgłasza się na testy.

Sir Patrick Vallance, dyrektor naukowy rządu, powiedział na początku tego tygodnia, że ​​przyrosty zakażeń w Wielkiej Brytanii są „w zasadzie małe”, co pokazuje, że istnieje „równowaga” między odpornością a liczbą kontaktów między ludźmi.


Ostrzegł jednak, że liczby mogą się zmieniać „w jednym lub drugim kierunku”, więc jeśli wszyscy zaczną nawiązywać dwa razy więcej kontaktów, liczba infekcji  „dosyć szybko wzrośnie”.

W wielkiej Brytanii około 49,2 miliona osób przyjęło pierwszą dawkę szczepionki, a 45,2 miliona drugą dawkę.

Liczby te oznaczają, że 85,6% osób w wieku powyżej 12 lat ma co najmniej jedno szczepienie, a 78,7% jest w pełni zaszczepionych.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Książę William: miliarderzy powinni naprawić tę planetę, a nie patrzeć w kosmos
 Czytaj następny artykuł:
Polka wpadła w szał i zaczęła ściągać protestujących z ulicy w UK