Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom 6000 świń zabitych i zutylizowanych z powodu braku rzeźników w Wielkiej Brytanii

6000 świń zabitych i zutylizowanych z powodu braku rzeźników w Wielkiej Brytanii

Według National Pig Association (NPA) 6000 świń zostało zabitych i zniszczonych na farmach w całej Anglii z powodu braku rzeźników.

Lizzie Wilson z organizacji National Pig Association, która reprezentuje większość hodowców świń w Wielkiej Brytanii, powiedziała Sky News, że rolnicy byli „zdruzgotani”, bo to był „najgorszy scenariusz”.


Wilson wyjaśniła, że ​​świnie zostały „zastrzelone i zabrane do utylizacji… tusze zostaną spalone i niestety nie będą wykorzystywane do spożycia przez ludzi, są dosłownie marnowane”.

„Rzeźnie nie są w stanie ubić tylu świń, ile normalnie, więc musieli zmniejszyć wydajność o około 25% w ciągu ostatnich 11 tygodni, co oznacza, że ​​rolnicy nie mogą wysyłać tych świń do rzeźni, a oni”.

Muszą one zostać zabite i utylizowane, ponieważ karmienie zwierząt gospodarskich powyżej pewnego wieku staje się zbyt kosztowne.

Zwierzęta wtedy jedzą więcej, a ceny pasz ciągle rosną.

Dodatkowo po przekroczeniu pewnego progu wielkości, rzeźnie nakładają kary finansowe, ponieważ zwierzęta stają się trudniejsze w obsłudze.


Tydzień temu dyrektor NPA, Zoe Davies powiedziała, że: „To dopiero początek” i że wraz z innymi ekspertami przewiduje, że od 120 000 do 150 000 zwierzętom grozi ubój w ciągu najbliższych dziesięciu dni.

Powiedziała też: „To nie jest nadmierna podaż, rolnicy otrzymali kontrakt na hodowlę tych świń, ale zakłady odbierają o jedną czwartą mniej, niż uzgodnili, ponieważ po prostu nie mają rzeźników”.

„Rząd musi teraz pomóc, ponieważ wszyscy przetwórcy bardzo starali się rekrutować pracowników, płace wzrosły wykładniczo w ciągu ostatnich kilku miesięcy. W rzeczywistości większość ludzi w Wielkiej Brytanii nie chce pracować w rzeźniach i nie ma znaczenia, ile im zapłacisz” - dodała.

NPA chce, aby rząd oferował 12-miesięczne wizy rzeźnikom z Unii Europejskiej, aby złagodzić kryzys – jednak źródła zbliżone do premiera powiedziały The Times, że premier jest zdeterminowany, aby nie łagodzić przepisów imigracyjnych i uważa, że rzeźnie muszą zwiększać płace, a także rozwijać nowe technologie i lepsze zaplecze do samodzielnego rozwiązywania kryzysu.

Thursday, 14 October 2021 10:22
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Nikt nie wygrał 184 mln funtów. W piątek znów wielka kumulacja w EuroMillions
 Czytaj następny artykuł:
Książę William: miliarderzy powinni naprawić tę planetę, a nie patrzeć w kosmos