Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Podróż do i z Polski, testy i szczepienia

Podróż do i z Polski, testy i szczepienia

System sygnalizacji świetlnej został wprowadzony na początku tego roku, aby zapewnić podróżnym przejrzystość, jednak powoduje tylko chaos.

Zielona lista, która pozwala na podróże zagraniczne bez kwarantanny, jest bardzo mała i kraje często były usuwane z listy w krótkim czasie po jej dodaniu.


Aktualizacje list podróży w Wielkiej Brytanii są przeprowadzane co trzy tygodnie. Jednak może się okazać, że tak jak w przypadku Francji zostanie ona zmieniona nagle.

Osoby zaszczepione

Obecnie, czyli 28 lipca Polska znajduje się na bursztynowej (amber) lub nazywanej przez polskie media pomarańczowej liście podróży.

Jednak zasady podróży dla osób w pełni zaszczepionych do i z Polski różnią się w zależności od tego, czy jadą samochodem, czy lecą samolotem.

Od 18 lipca Francja nie wymaga zrobienia testu przed wjazdem ja jej terytoriom. Również Polska nie wymaga żadnego testu od osób w pełni zaszczepionych.


Oznacza to, że zarówno osoby jadące samochodem, jak i lecące samolotem nie muszą wykonywać testu na obecność koronawirusa.

Sytuacja jest inna w przypadku powrotów. Obecnie osoby w pełni zaszczepione w NHS powracające z Polski samolotem muszą zrobić test przed odlotem i test w ciągu dwóch po powrocie.

Osoby wypełni szczepione wracające samochodem przez Francję, muszą dodatkowo odbyć kwarantannę po powrocie i zrobić  test, który zwolni ich z kwarantanny.


Osoby niezaszczepione:

Osoby niezaszczepione podróżujące samolotem muszą zrobić test przed odlotem i odbyć kwarantannę zarówno przed wjazdem na terytoriom Polski, jak i po wylądowaniu w UK.


Osoby niezaszczepione jadące samochodem muszą zrobić test przed wyjazdem.  Po wjeździe do Polski powinny również  się poddać kwarantannie.

Nie wiadomo, w jaki sposób jest to sprawdzane, bo z doniesień w mediach społecznościowych nie ma kontroli na granicy Niemcy-Polska.

Osoby niezaszczepione muszą się też poddać kwarantannie przy powrocie do UK.

Wednesday, 28 July 2021 18:26
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Osoby zaszczepione w UE zwolnione z kwarantanny w Anglii
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania zniesie kwarantannę dla zaszczepionych turystów z UE i USA?