Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Wielka Brytania zniesie kwarantannę dla zaszczepionych turystów z UE i USA?

Wielka Brytania zniesie kwarantannę dla zaszczepionych turystów z UE i USA?

Według doniesień brytyjskich mediów, w przyszłym tygodniu zostanie zniesiony obowiązek odbycia kwarantanny dla zaszczepionych turystów z Unii Europejskiej i USA.

Od 19 lipca w pełni zaszczepione osoby dorosłe i wszystkie dzieci nie muszą poddawać się kwarantannie po powrocie z krajów znajdujących się na bursztynowej liście.

Rząd Wielkiej Brytanii jednak poinformował, że zwolnienie z kwarantanny wczasowiczów powracających z krajów z kranów znajdujących się na bursztynowej liście ma zastosowanie tylko do tych, którzy zostali zaszczepieni przez NHS.


„To musi być szczepionka podana za pośrednictwem NHS, więc musiałbyś otrzymać szczepionkę za pośrednictwem NHS, a nie w innym kraju” – powiedział oficjalny rzecznik premiera.

Teraz brytyjskie media donoszą, że rząd planuje, aby honorowane były też szczepienia zatwierdzone  w Unii Europejskiej i USA.

Byłoby to bodźcem dla sektora lotniczego i turystycznego, bo dziś Wielka Brytania pozostaje w tyle za Europą we wznowieniu podróży międzynarodowych.

W poniedziałek lotnisko Heathrow wezwało rząd do ponownego otwarcia brytyjskich granic dla w pełni zaszczepionych podróżnych z UE i USA.

W związku z pandemią lotnisko już poniosło straty w wysokości prawie 3 miliardów funtów.

Według władz lotniska wymagania, kwarantanna i drogie testy przeciw Covid-19 utrudniają skuteczne ponowne wznowienie lotów i Wielka Brytania pozostaje w tyle za swoimi rywalami z UE.


Heathrow poinformowało, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2021 r. z lotniska skorzystało mniej niż cztery miliony osób. Przed pandemią tyle osób korzystało z lotniska w ciągu 18 dni.

Jak donosi the Times, zmiany mają zostać ogłoszone już w przyszłym tygodniu, jednak będą one dotyczyć tylko UE i USA, inne kraje będą mogły uzyskać zezwolenie na przyjazdy bez kwarantanny w późniejszym terminie.

Brytyjskie media twierdzą też, że odbywają się rozmowy ze zdecentralizowanymi administracjami, aby nowe przepisy nie dotyczył tylko Anglii, ale wszystkich czterech narodów Wielkiej Brytanii.

Wednesday, 28 July 2021 10:13
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Podróż do i z Polski, testy i szczepienia
 Czytaj następny artykuł:
Ponad 100 zgonów z powodu Covid-19 w UK — po raz pierwszy od marca