Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom W przyszłym tygodniu zostanie podjęta decyzja o ponownym otwarciu szkół

W przyszłym tygodniu zostanie podjęta decyzja o ponownym otwarciu szkół

Minister Edukacji Gavin Williamson powiedział, że za tydzień zostanie podjęta decyzja na temat tego, czy uczniowie, wrócą do klas lekcyjnych po lutowej przerwie w połowie semestru.

Przemawiając w Sky News, Williamson powiedział, że ministerstwo Edukacji „chciałoby dać wszystkim szkołom wyraźny dwutygodniowy okres powiadomienia” przed ich pełnym ponownym otwarciem.

Ma to pozwolić placówkom na przygotowanie się do otwarcia szkół dla wszystkich uczniów.


Dodał jednak, że „jednym z kluczowych kryteriów” decydujących o tym, czy szkoły zostaną ponownie otwarte, będzie presja wywierana na NHS.

Podkreślił też, że szkoły w Anglii zostały zamknięte jako ostatnie i rząd chce, aby zostały otwarte jako pierwsze.

Gdy premier Boris Johnson na początku tego miesiąca ogłosił trzeci ogólnokrajowy lockdown, wyraził nadzieję, że szkoły zostaną ponownie otwarte w połowie lutego.

Jednak według brytyjskich mediów ministerstwo edukacji obawia się, szkoły mogą pozostać zamknięte do świąt wielkanocnych, co oznacza, że dzieci spędzą kolejne trzy miesiące z dala od klas.

Pomimo że Wielka Brytania odnotowała spadek liczby przypadków koronawirusa, szefowie szkół są przekonani, że miliony uczniów prawdopodobnie będzie się uczyć w domu do początku kwietnia.


Oznacza to, że uczniowie będą mieli prawie rok przerwy w nauce.

Obawy związane z kwietniowym powrotem do szkół wzrosły, gdy minister spraw zagranicznych Dominic Raab ostrzegł w weekend, że rząd najwcześniej w marcu rozważy zniesienie ograniczeń w Anglii.

Minister zdrowia Matt Hancock zapytany, czy szkoły również wtedy zostaną ponownie otwarte w marcu, powiedział „musimy obserwować dane”, dodając, że wszystko będzie zależało od liczby zgonów, presji na NHS i wdrażania szczepionek, a także od tego, czy nie pojawią się żadne nowe warianty koronawirusa.

Natomiast Steve Chalke, szef sieci akademii Oasis, która prowadzi 48 szkół w całym kraju, powiedział: „Nie sądzę, aby szkoły otworzyły się ponownie przed Wielkanocą. Myślę, że dzieci opuszczą również drugą połowę semestru”.

Thursday, 21 January 2021 09:24
 


Czytaj poprzedni artykuł:
UE zamierza wprowadzić całkowity zakaz podróży z Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Johnson przerażony rekordową liczbą zgonów na Covid-19, jednak należy liczyć się z dalszym wzrostem