Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Johnson przerażony rekordową liczbą zgonów na Covid-19, jednak należy liczyć się z dalszym wzrostem

Johnson przerażony rekordową liczbą zgonów na Covid-19, jednak należy liczyć się z dalszym wzrostem

Premier Wielkiej Brytanii powiedział, że rekordowy wzrost zgonów na Covid-19, jaki zanotowano w środę, jest „przerażający”.

Boris Johnson dodał też, że niestety należy liczyć się z dalszym wzrostem ze względu na rozprzestrzenianie się nowej, bardziej zaraźliwej mutacji wirusa.

W Wielkiej Brytanii po raz kolejny odnotowano najwyższy dzienny wzrost liczby śmiertelnych ofiar koronawirusa od początku pandemii.


Brytyjskie ministerstwo zdrowia podało we wtorek po południu, że w ciągu ostatniej doby zarejestrowano aż 1 820 zgonów spowodowanych Covid-19.

Liczba zgonów jest o 210 większa od rekordowej liczby zgonów, którą odnotowano wczoraj, gdy zmarło 1610 osób.

„Te liczby są przerażające. Prawdą jest natomiast, że liczba nowych zakażeń w całym kraju mogła już osiągnąć szczyt i zaczęła się wypłaszczać, ale nie następuje to bardzo szybko i jest oczywiste, że musimy utrzymać nad tym ścisłą kontrolę” - powiedział Johnson w telewizji Sky News.

„Muszę ostrzec ludzi, że nadejdą ciężkie tygodnie, ale kiedy szczepionka wejdzie i program przyspieszy, myślę, że na wiosnę pojawi się prawdziwa różnica” – dodał premier Wielkiej Brytanii.


Trochę mniej niż połowa zgonów odnotowanych wczoraj miała miejsce we wtorek,  około 25 procent tych zgonów miało miejsce w poniedziałek lub niedzielę, a pozostała część w zeszłym tygodniu lub nawet wcześniej.

To drugi z rzędu dzień, w którym zgony osiągnęły rekordowy poziom. Tego niestety należało się spodziewać, ponieważ jest to odzwierciedleniem wzrostu liczby przypadków zaobserwowanych w grudniu.

Od momentu zakażenia ludzie poważnie chorują po tygodniu lub dwóch — po czym mogą spędzić trochę czasu w szpitalu.

Wysoka liczba zgonów to także efekt opóźnień w zgłaszaniu zgonów — jedna czwarta miała miejsce w zeszłym tygodniu lub nawet wcześniej.

Niestety liczba ofiar śmiertelnych jeszcze wzrośnie. Jeśli spojrzeć na średnią z całego tygodnia, to podawane obecnie liczby są dwa razy większe niż zaledwie dwa tygodnie temu.


Jednak za jakiś czas ilość zgonów powinna zacząć spadać, bo lockdown zaczął działać i spada ilość codziennych zakażeń.

Niestety jak na razie ilość osób przyjmowanych codziennie do szpitali ciągle wacha się w okolicach 4 tys. a liczba pacjentów podłączonych do respiratora ciągle rośnie.

Według danych z 18 stycznia w szpitalach w Wielkiej Brytanii przebywa 39 068 pacjentów chorych na Covid-19, z czego 3 949 jest podłączonych do respiratora.

Tego dnia do szpitala przyjęte zostało 3 887 osób, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Thursday, 21 January 2021 08:30
 


Czytaj poprzedni artykuł:
W przyszłym tygodniu zostanie podjęta decyzja o ponownym otwarciu szkół
 Czytaj następny artykuł:
Sztorm Christoph: Ewakuowano tysiące domów. Powodzie i śnieg powodują chaos w Wielkiej Brytanii