Wiadomości
Przez Brexit pracę w City może stracić 100 tys. osób - zapowiada Merkel i Juncker
Przyszłość około 100 tys. miejsc pracy w londyńskim City jest zagrożona. Ma to związek z wypowiedzią bliskiego sojusznika niemieckiej kanclerz Angeli Merkel oraz przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera. Jego zdaniem po Brexicie City trzeba będzie przenieść na teren państwa będącego członkiem Unii Europejskiej.

Manfred Weber - lider centroprawicowej Europejskiej Partii Ludowej, czyli największego ugrupowania w Europejskim Parlamencie, do którego należą zarówno Merkel, jak i Juncker, powiedział dziennikarzom, że system rozliczeniowy euro po Brexicie nie będzie mógł funkcjonować w Wielkiej Brytanii.
Taki rozwój wypadków będzie ogromnym ciosem dla brytyjskiej gospodarki. Już sześć miesięcy temu przewodniczący londyńskiej giełdy papierów wartościowych Xavier Rolet poinformował, że aż 100 tys. etatów w City może zostać zlikwidowanych, jeśli sektor ten straci możliwość przetwarzania denominowanych w walucie euro transakcji.
środa, 05 kwietnia 2017 06:38
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania planuje rewolucję w procesie kupna domów. Zmiany mają sk…
HMRC zaczyna przejmować pieniądze z kont bankowych. Nowe działania fisku…
Trik za 1 GBP pozwala mieszkańcom Wielkiej Brytanii oszczędzić tysiące f…
Ambasada w Wielkiej Brytanii wydaje ważny komunikat dotyczący polskich p…
Wielka Brytania: młodzi pracownicy mają otrzymać 5000 GBP na pierwszy do…
Nowy dodatek 200 GBP dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Sprawdź, kto moż…
Brytyjski bank oferuje nawet 900 GBP za zmianę konta – czas jest ogranic…