Wiadomości
Wiejska szkoła nie otrzymała najwyższej noty, gdyż jest zbyt angielska
Szkoła podstawowa w Market Rasen w hrabstwie Lincolnshire podczas inspekcji Ofsted nie otrzymała najwyższej oceny, ponieważ zdaniem kontrolerów jest zbyt angielska.
Osiągająca bardzo dobre wyniki w nauczaniu szkoła Middle Rasen Primary zasługiwała na najwyższą ocenę, a w zamian za to otrzymała jedynie dobrą. Inspektorzy stwierdzili, że dzieci nie doświadczają w niej różnorodności charakteryzującej współczesne brytyjskie społeczeństwo.
W raporcie napisano, że uczniowie zdobywają informacje o różnych kulturach, grupach społecznych i wyznaniach. Jednak wizytatorzy stwierdzili, że uczniowie nie spotykają się z ludźmi z innych środowisk.
Market Rasen to miejscowość, w której 97 proc. mieszkańców jest rasy białej. Rodzice dzieci uczęszczających do ocenianej szkoły twierdzą, że placówka została ukarana za czynniki, na które nie ma żadnego wpływu.
czwartek, 20 listopada 2014 10:34
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania: ogromne zmiany na granicach UE – od października utrudn…
Ryanair odwołuje tysiące lotów na kluczowych trasach z Wielkiej Brytanii
B&M sprzedaje zimowy gadżet za 69 pensów - grzeje nawet 10 godzin
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany rozliczeń z HMRC. Co muszą wied…
Aldi zamknie wszystkie sklepy w Wielkiej Brytanii na trzy dni w okresie …
Popularna linia lotnicza uruchamia 11 nowych tras z Wielkiej Brytanii
Sześć miesięcy śmieciowego chaosu w Birmingham – dlaczego strajk pracown…