Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Baseny i parki wodne w okolicach Birmingham

W okolicach Birmingham znajduje się kilka wartych uwagi parków wodnych i basenów, dzięki którym można miło spędzić dzień.

Dziś mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą się cieszyć temperaturami osiągającymi nawet 34 stopnie Celsjusza.


Temperatury wzrosły już w środę, gdy gorące powietrze przemieszczało się na północ z Hiszpanii.

Niestety dla niektórych obecna fala upałów nie potrwa długo. W rzeczywistości sobota może przynieść ze sobą deszcz i ochłodzenie.

Poniżej przedstawiamy najciekawsze z parków wodnych .

Droitwich Spa Lido


To jeden z ostatnich w Wielkiej Brytanii otwartych basenów wypełnionych słoną wodą morską. Znajduje się w pięknym, zielonym parku, a w jego otoczeniu wzniesiono budynki w stylu art deco. Basen ma 40 metrów długości i idealnie nadaje się do trenowania różnych stylów pływania.

Market Drayton Swimming Centre, Shropshire

Market Drayton Swimming Centre zlokalizowane jest Newtown. Podczas, gdy rodzice będą się relaksować przy otwartym basenie, dzieci mogą bawić się w znajdujących się tam dmuchanych konstrukcjach. Oprócz tego w centrum dostępne są także basen kryty oraz basen dla uczących się pływania i siłownia.

Abbey Fields Swimming Pool, Kenilworth

To kolejny basen pod chmurką. Znajduje się w Abbey Fields przy Bridge Street w Kenilworth. Sezon letni rozpoczął się tam 28 maja. W trakcie wakacji miejsce to jest otwarte codziennie, a w ciągu roku szkolnego tylko w weekendy. Odwiedzający mogą skorzystać również z basenu krytego, sauny oraz kawiarni.

Cotswold Country Park and Beach, Cirencester

Jest to idealne miejsce dla całej rodziny. W parku o powierzchni 40 akrów znajduje się plaża oraz 150 jezior. Można się tam poopalać, wynająć łódkę, grilla, czy wybrać się na przechadzkę brzegiem jeziora. Na miejscu jest też kawiarnia.

Walsall Arboretum Splash Pad

Obiekt ten znajduje się przy placu zabaw w Walsall Arboretum na Lichfield Road w Walsall i jest otwarty od 28 maja w weekendy, Bank Holidays oraz podczas wakacji.

Severn Centre Outdoor Pool, Highley, Shropshire

Ten otwarty basen zlokalizowany jest przy Bridgnorth Road w Highley. Jest czynny od 28 maja przez całe lato.

Dartmouth Park Splash Pad, West Bromwich

Wstęp do wodnego placu zabaw jest darmowy. Można z niego korzystać przez cały sezon letni. Obiekt znajduje się tuż przy Sandwell Valley Country Park, który szczyci się dużym placem zabaw, farmą (wejście za opłatą), herbaciarnią oraz trasą dla rowerów górskich.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Liczba zakażeń koronawirusem w UK znów rośnie
 Czytaj następny artykuł:
Amazon ogłosił datę Prime Day. Firma zaoferuje nawet do 50% zniżek