Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News Entertainment Boris Johnson złamał zasady dystansu społecznego podczas spotkania z 50 posłami

Boris Johnson złamał zasady dystansu społecznego podczas spotkania z 50 posłami

Boris Johnson został oskarżony o złamanie rządowych zasad dystansu społecznego po tym, jak co najmniej 50 posłów wzięło udział w jego przemówieniu, które miało miejsce w ciasnej sali.

Na drzwiach sali, o której mowa widniało ostrzeżenie informujące o tym, że zgodnie z zaleceniami wprowadzanymi przez rząd, w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa, może się w niej znajdować maksymalnie 30 osób.


Premierowi nie stanęło to na przeszkodzie i zorganizował tam spotkanie liczące 50 posłów.
Osoby, które uczestniczyły w spotkaniu, powiedziały, że początkowo uczestnicy przestrzegali zasad dystansu społecznego, zajmując miejsca oddalone od siebie o metr.

Jednak później kolejni przybysze tłoczyli się z tyłu sali, aby wysłuchać przemówienia Johnsona.

Zaledwie 40 minut po zakończeniu spotkania kancelaria premiera opublikowała na Twitterze ostrzeżenie informujące o tym, że zgromadzenia ponad 30 osób są nielegalne, a za wzięcie udziału w takim zgromadzeniu, można zostać ukaranym grzywną w wysokości 100 GBP, która za każde kolejne wykroczenie będzie podwajana, do maksymalnej wysokości 3200 funtów.

Teraz Liberalni Demokraci domagają się przeprowadzenia dochodzenia w tej sali.


Posłanka Liberalnych Demokratów, Wera Hobhouse, napisała do przewodniczącego Izby Gmin Jacoba Rees-Mogga, domagając się wszczęcia dochodzenia i podjęcia działań w przypadku łamania zasad.

Posłanka stwierdziła, że, nie ma końca hipokryzji torysów i przypomniała o tym, jak premier bronił Dominica Cummingsa, który też złamał zasady dystansu społecznego podróżując podczas lockdownu.

Friday, 04 September 2020 14:31
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Ogromny wybuch i pożar w Anglii. Kula ognia nad przystanią w Kent
 Czytaj następny artykuł:
Piłkarska reprezentacja Polski wraca do gry po 10 miesiącach. Dziś mecz z Holandią