Wiadomości
Prezydent Duda zawetował ustawę o SN i KRS
"Zdecydowałem, że zwrócę z powrotem Sejmowi, czyli zawetuję ustawę o Sądzie Najwyższym, jak również o KRS, albowiem Sejm doprowadził do tego, że są one ze sobą powiązane" - oświadczył prezydent Andrzej Duda odnosząc się do ustaw reformujących sądownictwo, w tym ustawy o Sądzie Najwyższym.
Prezydenta Polski oświadczył, że wetuje ustawy PiS o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. I zaapelował do polityków strony rządowej oraz opozycji. - Nie może być tak, że ludzie, którzy ślubowali narodowi, dziś nawołują do walk ulicznych - podkreślił Andrzej Duda. Prezydent jeszcze dziś spotka się z I prezes SN Małgorzatą Gersdorf, a następnie z przewodniczącym KRS Dariuszem Zawistowskim. Jednocześnie rzecznik prezydenta poinformował, że Andrzej Duda podpisze ustawę o ustroju sądów powszechnych.
poniedziałek, 24 lipca 2017 10:10
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania planuje rewolucję w procesie kupna domów. Zmiany mają sk…
HMRC zaczyna przejmować pieniądze z kont bankowych. Nowe działania fisku…
Trik za 1 GBP pozwala mieszkańcom Wielkiej Brytanii oszczędzić tysiące f…
Wielka Brytania: młodzi pracownicy mają otrzymać 5000 GBP na pierwszy do…
Ambasada w Wielkiej Brytanii wydaje ważny komunikat dotyczący polskich p…
Nowy dodatek 200 GBP dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Sprawdź, kto moż…
Tragiczny finał ataku w klubie nocnym w Birmingham. Nie żyje 33-letni mę…