Wiadomości
Rząd chce ostrzejszych kar za rasistowskie ataki, do jakich doszło po referendum
Nowy rząd planuje zaostrzyć kary za przestępstwa motywowane nienawiścią. Ma to związek z gwałtownym wzrostem liczby wykroczeń w okresie przed i po czerwcowym referendum.

Home Office planuje stworzyć nowe wytyczne dla prokuratorów, które pomogą im rozpatrywać przestępstwa motywowane nienawiścią na tle religijnym i rasowym. Prokuratorzy będą zachęcani do ubiegania się o cięższe wyroki dla przestępców poprzez wnioskowanie do sądów o możliwość wykorzystania istniejących przepisów podwyższających kary.
Ministerstwo chce też podjąć kroki zmierzające ku temu, by zwiększyć liczbę zgłaszanych przypadków przestępstw oraz zapewnić ofiarom lepszą pomoc i wsparcie - pisze The Independent.
Dodatkowo stworzony zostanie fundusz zasilony kwotą 2,4 mln funtów, który będzie miał za zadanie ochronę miejsc modlitw – kościołów, synagog i meczetów. Pomysłodawcy tego projektu chcą też wyeliminować przestępstwa motywowane nienawiścią ze środków transportu publicznego oraz zwalczać antysemityzm i ataki na muzułmańskie kobiety.
Wszystkie szczegóły zostaną ujawnione w tym tygodniu.
poniedziałek, 25 lipca 2016 07:33
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla osób z Settled Status. Nowe…
Rzadka moneta 50p sprzedana za prawie 250 GBP. Kolekcjoner zapłacił 495 …
Ceny zakupów w Wielkiej Brytanii mogą być nawet dwukrotnie wyższe przez …
Ambasada RP wydaje pilne ostrzeżenie dla Polaków w Wielkiej Brytanii
Zatrzymanie w sprawie brutalnego morderstwa Polaka w Wielkiej Brytanii. …
Wielka Brytania: od dziś ogromne zmiany w podróżach do UE. Co warto wied…
Wielka Brytania: ogromne opóźnienia na granicy z Francją. Nowe kontrole …