Wiadomości
Coventry City Council usunął pamiątki spod pomnika upamiętniającego Daniela Pełkę
Coventry Council nakazał usunięcie zabawek i innych przedmiotów, które osoby poruszone śmiercią Daniela Pełki przynosiły pod pomnik upamiętniający chłopca.
Pomnik ku pamięci Daniela ustawiony został na St Paul’s Cemetery w Holbrooks. Odwiedzający go ludzie zostawiali przy nim różne przedmioty i pamiątki. Gdy w ubiegłym tygodniu członkowie facebookowej grupy Justice for Daniel odwiedzili to miejsce, zobaczyli, że rzeczy zostały uprzątnięte i ustawiono tam tabliczkę informującą o tym, by w przyszłości pamiątki układać tylko w granicach ogrodzenia wniesionego na terenie wokół pomnika.
Działania urzędników wywołały wściekłość wśród członków grupy. Jedna z jej członkiń – Nicci Astin powiedziała, że council powinien się z nimi skontaktować zanim podjął jakiekolwiek działania dotyczące posągu ufundowanego przez grupę. Sposób postępowania urzędników jest dla niej odrażający.
Z kolei przedstawiciel Coventry City Council Andrew Walster wyjaśnia, że pomnik nie stanowi grobu (Daniel został pochowany w Łodzi) i dlatego urzędnicy nie mieli żadnych danych kontaktowych do osób zajmujących się nim. Radna Rachel Lancaster uspokaja, że wszystkie przedmioty są bezpiecznie przechowywane i ma nadzieję, że wspólnie z Justice for Daniel wypracują jakiś kompromis.
wtorek, 26 stycznia 2016 17:05
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Home Office zapłaci za dobrowolny powrót z Wielkiej Brytanii do Polski
Ryanair wydaje oświadczenie w sprawie możliwych odwołań i opóźnień lotów
Fala upałów w Wielkiej Brytanii przyniesie nawet 35°C i tropikalne noce
Ukryte kody w Sainsbury’s, Asda, Tesco i Morrisons. Jak sprawdzić świeżo…
Aldi ogłasza listę 11 nowych lokalizacji sklepów, które otworzy w 2025 r…