Wiadomości
Szwajcaria nakazuje uchodźcom płacić na swoje utrzymanie
Szwajcaria postanowiła, że wszyscy uchodźcy trafiający do tego kraju będą musieli mieć wkład we własne utrzymanie.
Zgodnie z nowymi regulacjami uchodźcy, którzy mają ze sobą rzeczy warte więcej niż 1 tys. franków muszą oddać część szwajcarskiemu państwu. Lokalne radio SRF dotarło do Syryjczyka, który posiada list informujący o przepisach i rachunek otrzymany od władz stwierdzający, że przekazał na swoje utrzymanie środki finansowe. Mężczyzna twierdzi, że musiał oddać ponad połowę pieniędzy, które zostały jego rodzinie po opłaceniu przemytników pomagających im dostać się do Szwajcarii.
Przedstawiciel szwajcarskiego sekretariatu ds. imigracji (SEM) mówi, że uchodźcy składają się w ten sposób na koszty związane z rozpatrzeniem ich aplikacji oraz zapewnieniem opieki socjalnej. Rzeczniczka prasowa organu poinformowała, że każdy z przyjezdnych, który dobrowolnie w ciągu siedmiu miesięcy opuści Szwajcarię otrzyma pieniądze z powrotem – pisze Daily Mail.
Co więcej, ci, którzy dostaną prawo do stałego pobytu i znajdą pracę będą musieli oddawać 10 proc. swojego wynagrodzenia aż spłacą kwotę 15 tys. franków przeznaczoną na ich utrzymywanie po przybyciu do Szwajcarii. Ten specjalny podatek będzie mógł być pobierany przez maksymalnie 10 lat.
Podobne przepisy nakazujące imigrantom oddawanie swoich oszczędności wprowadziła niedawno Dania, ale wycofano się z nich po tym, jak agencja ds. uchodźców działająca przy ONZ skrytykowała je i porównała do regulacji obowiązujących w nazistowskich Niemczech.
piątek, 15 stycznia 2016 12:28
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza zakaz podróży do 31 krajów – pełna lista zakaz…
Wielka Brytania szykuje się na rekordowe upały – temperatury sięgną 34°…
Nowy obowiązek dla podróżnych z Wielkiej Brytanii wybierających się do k…
Brytyjskie lotnisko wydaje ważne oświadczenie dla wszystkich podróżnych
Anglia wprowadza obowiązkowe wodomierze dla tysięcy gospodarstw domowych
Ryanair rezygnuje z papierowych kart pokładowych – co musisz wiedzieć o …
Wiek emerytalny w Wielkiej Brytanii może wzrosnąć nawet do 74 lat