Wiadomości
Imigranci z UE będą musieli zapłacić 22.6 tys. funtów w podatkach zanim otrzymają zasiłki
W tym tygodniu Partia Konserwatywna ujawni nowe pomysły dotyczące ograniczenia dostępu do zasiłków dla imigrantów.

Już teraz znanych jest kilka założeń. Bezrobotni imigranci z Unii Europejskiej nie będą mieli dostępu do pomocy socjalnej, a jeśli przez pierwsze sześć miesięcy pobytu nie znajdą zatrudnienia, zostaną deportowani do ojczyzny. Ci, którzy znajdą pracę przez pierwsze cztery lata nie będą mogli ubiegać się o zasiłki, takie jak housing benefit, czy tax credits. Oznacza to, że w ciągu tego okresu zapłacą państwu w podatkach i składkach na ubezpieczenie średnio 22.6 tys. funtów. Dodatkowo, przyjezdnym, których dzieci przebywają w ojczyźnie, nie będzie wypłacany child benefit - pisze Daily Mail.
O zmianach postanowiono po klęsce obietnicy Davida Camerona, która mówiła o ograniczeniu imigracji netto do kilkudziesięciu tysięcy. Szefowa Home Office Theresa May oświadczyła natomiast, że nowe pomysły są częścią planu renegocjacji warunków członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.
poniedziałek, 13 kwietnia 2015 06:53
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania: ogromne zmiany na granicach UE – od października utrudn…
Ryanair odwołuje tysiące lotów na kluczowych trasach z Wielkiej Brytanii
B&M sprzedaje zimowy gadżet za 69 pensów - grzeje nawet 10 godzin
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany rozliczeń z HMRC. Co muszą wied…
Aldi zamknie wszystkie sklepy w Wielkiej Brytanii na trzy dni w okresie …
Pilne ostrzeżenie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Met Office wydało a…
Sześć miesięcy śmieciowego chaosu w Birmingham – dlaczego strajk pracown…