Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Toksyczne dzieciństwo przyczyną 22 tys. samookaleczeń nieletnich

Ponad 22 tys. dzieci i nastolatków trafiło w zeszłym roku do szpitali z powodu samookaleczeń. Eksperci za narastającą skalę samoagresji obwiniają media, obsesję społeczeństwa na punkcie wizerunku swojego ciała i narastającą presję, ciążącą na młodych ludziach - podaje Telegraph

W ciągu ostatnich 12 miesięcy opiece ambulatoryjnej w powodu świadomego wyrządzenia sobie krzywdy poddano 18,037 dziewcząt i 4,623 chłopców w wieku 10-19 lat, tj. o 11 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedzającym. Jeszcze większy, bo aż 30-procentowy, wzrost samookaleczeń odnotowano wśród młodszych dzieci, w wieku 10-14 lat. W tej grupie do szpitali trafiło 5,192.

Dyrektor organizacji dobroczynnej Young Minds Lucie Russell uważa, przyczyną nasilania się zjawiska samoagresji są trudne do samodzielnego rozwiązania problemy emocjonalne nieletnich, żyjących w toksycznych warunkach kultury on-line, dostępnej 24 godz. na dobę bez przerwy.Dzieci i nastolatki zmagają się z coraz większym stresem w szkołach, podsycanym przez perspektywy przyszłego bezrobocia i społeczną presję do nadążania za najnowszymi trendami. Mimo iż media społecznościowe tworzą coraz szersze kręgi „przyjaciół”, pozostawiają młodych ludzi w nasilającym się poczuciu wyizolowania i osamotnienia.

Problemem jest również niewiedza rodziców i nauczycieli na temat tego, jak postępować z dzieckiem, które dopuściło się samookaleczenia.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Wolontariusze z Ladywood Furniture Project znaleźli prochy w komodzie
 Czytaj następny artykuł:
Centrum sztuki za 60 mln funtów będzie przekształcone w college