Wiadomości
Ostatnie pożegnanie zamordowanego Daniela Pełki
Jutro wieczorem o godz. 19 w kościele Św. Stanisława Kostki na Springfield Road w Foleshill, Coventry odbędzie się ostatnie pożegnanie zamordowanego w marcu zeszłego roku czteroletniego Daniela Pełki. Ciało chłopca zostanie później przetransportowane samolotem do Polski. Pogrzeb odbędzie się kilka dni później w Łodzi gdzie mieszka ojciec chłopca wraz z rodziną

Ojciec Romuald Szczodrowski powiedział, że podczas prowadzonej po polsku mszy w kościele będzie wystawiona trumna z ciałem zamordowanego czterolatka.
Na przewiezienie zwłok chłopca do Polski była zorganizowana zbiórka pieniędzy, udało się zgromadzić około 3000 funtów zanim dyrektor zakładu pogrzebowego z Londynu Artur Galla zaoferował zorganizowanie i sfinansowanie przelotu do Polski. Zgromadzone wcześniej fundusze zostaną przeznaczone na opłacenie pogrzebu w Łodzi i wystawienie nagrobka.
Matka chłopca Magdalena Łuczak oraz jej partner Mariusz Krężołek, skazani na dożywocie spędzą w więzieniu przynajmniej 30 lat zanim będą mogli się ubiegać o przedterminowe zwolnienie. Podczas 9-cio tygodniowego procesu w Sądzie Koronnym w Birmingham ławnicy usłyszeli wstrząsające zeznania o torturowaniu i głodzeniu Daniela, który zmuszony był nawet wyciągać resztki pożywienia ze śmietników w Little Heath Primary School w Foleshill.
środa, 28 sierpnia 2013 10:52
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza największą reformę świadczeń od dekad
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany w egzaminach na prawo jazdy
Pilne ostrzeżenie dla tysięcy kierowców w UK. Mają niewiele czasu na pod…
Ciężkie opady śniegu paraliżują Wielką Brytanię: porzucone auta, odwołan…
Gdzie w Anglii spadł już śnieg – i gdzie w UK może pojawić się nawet 25 …
Nadchodzi zima: Meteorolodzy ostrzegają przed śniegiem i lodem w całej W…
Wielka Brytania: Kody pocztowe o największym ryzyku włamań: Birmingham i…






