Wiadomości
Niemcy wprowadzą lockdown dla niezaszczepionych
Osoby, które nie zostały zaszczepione w Niemczech, będą miały zakaz wchodzenia do nieistotnych sklepów, barów i uczestniczenia w wydarzeniach w ramach nowych restrykcji koronawirusowych.
Osoby, które nie zostały zaszczepione w Niemczech, będą miały zakaz wchodzenia do nieistotnych sklepów, barów i uczestniczenia w wydarzeniach w ramach nowych restrykcji koronawirusowych.
Niemiecka kanclerz Angela Merkel powiedziała, że parlament rozważy też wprowadzenie obowiązkowych szczepień przeciw Covid-19 od lutego podobnie jak zrobiła to sąsiednia Austria.
Przemawiając po spotkaniu z przywódcami federalnymi i stanowymi, Merkel powiedziała, że ograniczenia są konieczne ze względu na obawy, że szpitale w Niemczech mogą zostać przepełnione.
Powiedziała też, że jest „przygnębiona” siłą czwartej fali pandemii w kraju, dodając, że ma nadzieję, że więcej ludzi się zaszczepi dobrowolnie.
Według Angeli Merkel sytuacja dotycząca Covid-19 w Niemczech jest „bardzo poważna”.
Merkel prawdopodobnie opuści urząd do lutego, a obowiązkowe szczepienia będą musiały być przedmiotem debaty w Bundestagu.
Liczba dziennych zakażeń koronawirusem w Niemczech po raz kolejny przekroczyła 70 000.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Ambasada w Wielkiej Brytanii wydała ważne ostrzeżenie. Chodzi m.in. o po…

Ryanair wydaje „ważny” komunikat dla podróżnych. Nie ubierajcie tego prz…

UK: HMRC wypłaca nawet 1000 GBP. Nie wszyscy w wiedzą o tej uldze

Polska rodzina znaleziona martwa w domu w UK. Nie żyją rodzice i 8-letni…

Dodatkowy Bank Holiday w Wielkiej Brytanii. Rząd wybrał datę, ale stawia…

Osoby pobierające benefity zwolnione z zakazu podlewania ogrodów w Wielk…

Pilot Wizz Air zdradził, które miejsca w samolocie są najlepsze
