Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Dziesięć najlepszych tras na jesienne, piesze wycieczki po West Midlands

Gratka dla miłośników pieszych wędrówek. Poniżej przedstawiamy dziesięć leśnych tras, które są szczególnie przyjemne jesienią.

1. Cannon Hill Park, Birmingham - po wejściu od strony Russell Road, zamiast schodzić, tak jak wszyscy, w dół w stronę alei, lepiej skręcić od razu w lewo i iść wzdłuż National Centre for Conductive Education. Ta wąska i rzadziej uczęszczana ścieżka pozwoli podziwiać widoki ze wzgórza, w tym znajdującą się w dole historyczną estradę.

2. Moseley Bog and Joy’s Wood, Birmingham - to miejsce całkiem niedawno zostało umieszczone przez blogerów na szczycie listy krajowych perełek. Tamtejszy las piękny o każdej porze roku szczególnie urokliwy jest właśnie jesienią.

3. Rough Hill Wood niedaleko Redditch, Worcestershire - to bardzo stary las, który dzierży miano Site of Special Scientific Interest. Znajduje się tam też niewielkie wrzosowisko, które jest pielęgnowane poprzez tradycyjne przycinanie. Las jest pełen kolorów za sprawą wielu gatunków rosnących w nim drzew. Można tam zobaczyć dęby, brzozy, jarzębiny, osiki, lipy drobnolistne oraz szerokolistne.

4. Cuckoo’s Nook and the Dingle Local Nature Reserve w Walsall
- liczący sobie ponad 400 lat las złożony jest z dwóch części. Linia podziału przebiega pomiędzy warstwami węgla z jednej strony i wapienia z drugiej. Dzięki temu obie partie charakteryzują się zupełnie odmienną florą. Podczas spacerów można podziwiać roślinność, ptaki, a także znaleźć skamieliny.

5. Clowes Wood and New Fallings Coppice, niedaleko Earlswood, Warwickshire - to kolejny obszar, który stanowi Site of Special Scientific Interest. Składają się na niego las, wrzosowiska oraz podmokłe łąki. Rośnie tam kilka interesujących gatunków grzybów, m.in. czarka szkarłatna, muchomor czerwony, czerwony borowik i łuskwiak nastroszony.

6. Sot’s Hole Local Nature Reserve w Sandwell - ten rezerwat ma powierzchnię ponad pięciu hektarów i jest najstarszym lasem w Sandwell. Zlokalizowany jest w pobliżu centrum miasta West Bromwich oraz niedawno odnowionych Dartmouth Park i Sandwell Valley Coutry Park.

7. Oakley Wood Bishop’s Tachbrook, Warwickshire - fundusz, pod którego opieką znajduje się ten las chce przywrócić jego dawną świetność zanim stare drzewa zostały wycięte i zasadzono tam sosny zwyczajne. Zarząd działa teraz aktywnie na rzecz zwiększenia bioróźnorodności i przywrócenia drzew liściastych.

8. Smestow Valley, Tettenhall, Wolverhampton- wędrówkę po tym terenie najlepiej rozpocząć w Tettenhall. Tam znajdują się parking i udogodnienia dla odwiedzających. Smeastow nie jest tradycyjnym lasem, ale spacer po nim może być ciekawym przeżyciem, jako że drzewa wyrosły wzdłuż starej linii kolejowej.

9. Ryton Wood niedaleko Ryton on Dunsmore, Coventry
- las ten jest jednym z największym w Warwickshire. Stanowi Site of Special Scientific Interest. Wejście do niego znajduje się w Ryton Pools Country Park. Szerokie ścieżki oraz specyficzny układ z wieloma prześwitami pozwala światu słonecznemu docierać aż do leśnego podłoża, co wspomaga rozwój flory i fauny na terenie Ryton.

10. Saltwells Local Nature Reserve, niedaleko Merry Hill, Dudley - jest to jeden z największych miejskich rezerwatów przyrody. Jego powierzchnia obejmuje ponad 100 hektarów, a las jest złożony z wielu gatunków drzew. Większość została zasadzona w XVIII wieku, by przykryć pozostałości po tamtejszych kopalniach. Do teraz można znaleźć tam oznaki przemysłowej przeszłości np. w Doulton’s Claypit, ale jest to przede wszystkim piękny las, który idealnie nadaje się do pieszych wycieczek.

User reviews

There are no user reviews for this listing.

To write a review please register or log in.