Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Video: Birmingham Balti Triangle

altJednym z miejsc w Birmingham, których z pewnością nie można przegapić, jest Balti Triangle. Znajdują się tutaj wysokiej klasy restauracje nagradzane w krajowych konkursach i rodzinnie prowadzone knajpki, a wszystko pyszne i z posmakiem curry.

Samo słowo „balti” oznacza naczynie, w którym serwowane jest jedzeniem. Wyraz pochodzi z języka Urdu i oznacza ni mniej ni więcej, tylko kubeł, wiadro. Dzisiaj oczywiście porcje są mniejsze i podawane na talerzach. Pierwsze restauracje zaczęły pojawiać się w Birmingham w latach 70-tych ubiegłego stulecia i od tego czasu cieszą niesłabnącą popularnością.

 Niektóre z restauracji mają pozwolenie na sprzedaż alkoholu, pozostałe zachęcają klientów, by przynosili własne wino czy piwo.

Nie bez powodu nazywa się Birmingham angielską stolicą curry, a nigdzie w kraju nie ma lepszego wyboru kuchni azjatyckiej i hinduskiej. Więcej na temat konkretnych restauracji można znaleźć tutaj http://www.balti-birmingham.co.uk/home

altBalti Triangle jest to powierzchnia restauracji skupionych wzdłuż Ladypool Road, Stoney Lane i Stratford Road, na południe od centrum Birmingham. Obejmuje ona części Sparkbrook, Sparkhill i Balsall Heath.

User reviews

There are no user reviews for this listing.

To write a review please register or log in.