Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Skandal w szpitalu w Wolverhampton – raka leczono niesprawdzonymi metodami

55 pacjentów New Cross Hospital w Wolverhampton otrzymało dodatkową chemioterapię, gdy wcale jej nie potrzebowali. Skandaliczne zachowanie pracowników ujawnił informator dla Express and Star.

Pacjenci chorujący na raka jelita byli poddawani leczeniu niesprawdzonymi metodami, których używanie nie było dozwolone pomiędzy 2005 a 2009 rokiem. Podawano im lek o nazwie Folfox. Wśród tej grupy, najstarsza z osób miała 83 lata. Nikogo z chorujących nie powiadomiono o niekonwencjonalnej terapii, którą informator nazywa „makabrycznym eksperymentem”.

Lek zażywany przez pacjentów może spowodować poważne skutki uboczne. Ich lista jest długa. Znajdują się na niej odrętwienie i mrowienie w palcach, które mogą uniemożliwić wykonywanie tak prostych czynności jak zapinanie guzików; u niektórych może pojawić się ból w dłoniach i stopach - mogą stać się czerwone, a skóra będzie się łuszczyć; biegunka dotyka sześciu na dziesięciu pacjentów; u 40 proc. osób pojawia się ból w jamie ustnej; kobiety przestają miesiączkować i tracą płodność; pojawia się też ryzyko wystąpienia infekcji, bo spada liczba białych krwinek; spada też ilość płytek krwi, co sprawia, że łatwiej o siniaki; występuje zmęczenie i osłabienie organizmu.

Szefowie szpitala w Wolverhampton przeprosili wczoraj za przewinienia, jakich dopuścił się personel. Podjęli także wyjątkową decyzję o ujawnieniu nazwiska lekarza odpowiedzialnego za pomyłkę.
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Polak z Telford skazany za napaść na tle seksualnym na kobietę
 Czytaj następny artykuł:
Bulwersujące metody nauczania w szkołach, które próbowali przejąć muzułmanie


// //