Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ośmioro dzieci w Wielkiej Brytanii zmarło po zdiagnozowaniu paciorkowca

Według doniesień uczeń szkoły podstawowej stał się ósmym dzieckiem w Wielkiej Brytanii, które zmarło po zdiagnozowaniu paciorkowca.

Wiadomość została potwierdzona przez dyrektorkę Alison Syred-Paul w poniedziałek.


Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia poinformowała, że dokładne krajowe dane dotyczące przypadków i zgonów zostaną opublikowane w tym tygodniu.

Paciorkowiec A jest powszechną infekcją, która powoduje anginę, zapalenie migdałków, lub szkarlatynę.

Bakteria – czasami nazywana anginą paciorkowcową – zwykle powoduje ból gardła lub wysypkę skórną i jest przenoszona przez kontakt fizyczny, lub drogą kropelkową podczas kichania, lub kaszlu.


W bardzo rzadkich przypadkach infekcja może stać się inwazyjna i dostać się do części ciała, w których normalnie nie występują bakterie, co może być poważne.

Według danych brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia (UKSHA), choć wciąż rzadkie, przypadki inwazyjnego paciorkowca grupy A są obecnie czterokrotnie wyższe niż normalnie wśród dzieci w wieku od jednego do czterech lat.

Naukowcy sugerują, że lockdowny wprowadzone podczas pandemii Covid-19 zatrzymały rozprzestrzenianie się innych chorób sezonowych, przez co dzieci nie nabrały odporności na powszechne infekcje.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Co to jest paciorkowiec A i na jakie objawy należy zwrócić uwagę?
 Czytaj następny artykuł:
Atak zimy w Wielkiej Brytanii! Temperatura spadnie do -10 stopni Celsjusza