Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Atak zimy w Wielkiej Brytanii! Temperatura spadnie do -10 stopni Celsjusza

Met Office wydało alert przed zimnem, ostrzegając przed mroźnymi i lodowatymi warunkami spodziewanymi w ciągu najbliższych kilku dni.

Ostrzeżenie obowiązuje w Anglii od 18:00 w środę do 9:00 w poniedziałek, 12 grudnia.


Ostrzeżenie oznacza, że ​​zimna pogoda może zwiększyć zagrożenie dla zdrowia osób wrażliwych i wymaga od służb społecznych i opieki zdrowotnej podjęcia działań w celu ochrony grup wysokiego ryzyka.

Met Office poinformowało, że powietrze z Arktyki będzie rozprzestrzeniać się na południe w całym kraju od późnej środy i spodziewane są bardzo zimne noce i mrozy.

Niesie to za sobą ryzyko zimowych opadów na obszarach przybrzeżnych, a także zagrożenie oblodzeniami dróg.

Prognozy ostrzegały, że temperatury nocy mogą spaść poniżej -10°C w niektórych częściach Wielkiej Brytanii.


Natomiast w środę w Szkocji obowiązuje żółte ostrzeżenie pogodowe dotyczące śniegu.

„Zimna pogoda może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia, a osoby starsze oraz osoby z chorobami serca lub płuc mogą być szczególnie zagrożone” – powiedział dr Agostinho Sousa z UKHSA.

„Staraj się ogrzać pomieszczenia, z których najczęściej korzystasz, takie jak salon i sypialnia, do co najmniej 18 stopni Celsjusza i zamykaj okna w sypialni na noc”.

Downing Street natomiast poinformowało, że rząd jest przekonany, że Wielka Brytania ma wystarczające zapasy energii, aby przetrwać zimno.


Kraj ma „zróżnicowane źródła energii ze źródeł odnawialnych lub zdobywanej inny sposób”, powiedział oficjalny rzecznik premiera.

Eksperci radzą ludziom, aby przygotowali do swoich samochodów jakiś zestaw zimowy, taki jak skrobaczka do lodu i odmrażacz.

Met Office ostrzegło też, że zimowe warunki pogodowe mogą wpłynąć na usługi transportowe.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Ośmioro dzieci w Wielkiej Brytanii zmarło po zdiagnozowaniu paciorkowca
 Czytaj następny artykuł:
Ważne zmiany dla milionów pracowników w UK