Wiadomości
Ponad pół miliona Brytyjczyków domaga się odwołania wizyty Trumpa w Wielkiej Brytanii
W ciągu zaledwie kilku godzin ponad 550 tys. osób podpisało petycję domagającą się odwołania oficjalnej wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Wielkiej Brytanii. Główną przyczyną jest nałożony przez niego na muzułmanów zakaz podróżowania do USA.

Ogromna popularność petycji sprawiła, że bardzo łatwo zebrano 100 tys. podpisów, co oznacza, że temat ten będzie musiał być poddany parlamentarnej debacie. Chętnych do przyłączenia się do akcji ciągle przybywa. Podpisy są składane w tempie średnio ponad 1 tys. na minutę. W poniedziałek rano podpisów było już ponad 900tys.
Plany złożenia wizyty w Wielkiej Brytanii zostały ogłoszone zaledwie 48 godzin temu, gdy premier Theresa May poinformowała, że Trump przyjął zaproszenie od królowej Elżbiety II.
Jak do tej pory najwięcej podpisów, bo ponad 4 mln, zebrała petycja domagająca się zorganizowania kolejnego referendum dotyczącego dalszego członkostwa kraju w Unii Europejskiej.
poniedziałek, 30 stycznia 2017 11:19
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
HMRC ostrzega pracowników w Wielkiej Brytanii. Możesz odzyskać pieniądze…
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii masowo wypłacają oszczędności emerytalne w …
Wielka Brytania szykuje rewolucję w płatnościach. Limit 100 GBP płatnośc…
Polska zestrzeliła rosyjskie drony. Uruchomiono systemy obronne NATO po …
Najlepsze i najgorzej oceniane szpitale NHS w Anglii ujawnione w nowym r…
Brytyjski supermarket obniża ceny 650 produktów, by wesprzeć klientów pr…
Duży bank w Wielkiej Brytanii oferuje konta oszczędnościowe z oprocentow…