Wiadomości
Dwoje bezdomnych Polaków i Łotysz zatrzymani przez służby imigracyjne w Worcester

W Worcester zrobiono nalot na obóz założony przez bezdomnych imigrantów z Unii Europejskiej. Zatrzymano dwóch polskich obywateli oraz jednego Łotysza.
W Worcester zrobiono nalot na obóz założony przez bezdomnych imigrantów z Unii Europejskiej. Zatrzymano dwóch polskich obywateli oraz jednego Łotysza.Obóz znajdował się przy wiadukcie kolejowym w pobliżu Worcester Arena na Hylton Road. W czwartek o godzinie 8:00 na miejscu pojawili się posterunkowy Mark Broughton z West Mercia Police wraz z dwoma oficerami police community support i dwoma oficerami służb imigracyjnych. Na zdjęciach dostarczonych przez posterunkowego widać bałagan, jaki pozostał po bezdomnych – prowizoryczne namioty, ubrania rozwieszone na sznurach, słupki drogowe z umieszczonymi na ich szczycie garnkami, roślinę w doniczce, maskotkę Świętego Mikołaja, torby pełne śmieci, krzesła, miotłę i wieszaki na ubrania – donosi Worcester News.
Rzecznik prasowy Home Office poinformował, że zatrzymano Polkę i Polaka w wieku 46 i 28 lat oraz 47-letniego Łotysza. Obecnie wszyscy czekają na deportację. Przedstawiciel ministerstwa tłumaczy, że bezdomność uważana jest za naruszenie zasady swobodnego przepływu osób, nawet jeśli ma miejsce w pierwszych trzech miesiącach pobytu w Wielkiej Brytanii.

Jakiś czas temu donoszono o Słowaku, który przebywał w tym samym obozie i został usunięty z Wielkiej Brytanii 26 stycznia 2016 roku. W pewnym momencie w koczowisku bezdomnych w Worcester mieszkało dziewięć osób pochodzących z Czech, Polski, Litwy i Słowacji.
Data utworzenia: poniedziałek, 28 listopada 2016 07:00
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: W Rzymie kilkanaście tysięcy osób protestowało przeciwko reformie Senatu | Czytaj następny artykuł: To już dziś – Cyber Monday |
Gorące Tematy

Duży dostawca energii w Wielkiej Brytanii rozdaje darmowy prąd i 12 000 …

„Stoozing” może przynieść nawet 5000 GBP rocznie. Na czym polega ta meto…

Premier Wielkiej Brytanii zapowiada serię zmian. Mają obniżyć koszty życ…

Wielka Brytania może wrócić na jednolity rynek UE. Andy Burnham otrzymał…

Jet2 potwierdza zasadę 4,5 godziny na 12 lotniskach w Wielkiej Brytanii

Morderstwo w Sutton Coldfield. Mężczyzna zginął od ciosów nożem

Wielka Brytania zakaże „pułapek subskrypcyjnych”. Nowe przepisy już od s…