Wiadomości
Uratuj głodujące dziecko!
W całej Afryce Wschodniej dzieci głodują z powodu suszy. W Somalii może umrzeć ponad milion dzieci. Według amerykańskich szacunków przedstawionych w ubiegłym tygodniu głód i susza w Somalii zabiły w ostatnich trzech miesiącach ponad 29 tys. dzieci w wieku poniżej pięciu lat.
W całej Afryce Wschodniej dzieci głodują z powodu suszy. W Somalii może umrzeć ponad milion dzieci. Według amerykańskich szacunków przedstawionych w ubiegłym tygodniu głód i susza w Somalii zabiły w ostatnich trzech miesiącach ponad 29 tys. dzieci w wieku poniżej pięciu lat.Szacunki te oparte są na badaniach poziomu dożywienia i śmiertelności przeprowadzonych przez amerykańskie Centrum Zwalczania Chorób (CDC).
Wcześniejsze szacunki ONZ mówiły o "dziesiątkach tysięcy zmarłych" w najgorszej od 60 lat klęsce głodu w Somalii. Organizacja ostrzega, że 640 tys. dzieci jest skrajnie niedożywionych, co oznacza, że liczba zmarłych dzieci może wzrosnąć.
W środę ONZ ogłosiła klęskę głodu w trzech kolejnych prowincjach Somalii, rozszerzając dotknięte terytorium łącznie do pięciu prowincji. W całym 7,5-milionowym kraju, który najbardziej ucierpiał z powodu klęski głodu w Rogu Afryki, natychmiastowej pomocy humanitarnej potrzebują ponad 3 miliony mieszkańców.
Dostarczanie pomocy humanitarnej dodatkowo utrudnia brak współpracy ze strony muzułmańskich fundamentalistów z ruchu Al-Szebab, którzy od kilku lat umacniają swe wpływy w niektórych regionach kraju i zaprzeczają rozmiarom klęski.
Setki miliony dolarów zostały przeznaczone na pomoc głodującym, lecz ONZ twierdzi, że potrzebne są kolejne fundusze.
Organizacja Save The Children niosąca pomoc głodującym dzieciom apeluje o wsparcie.
Nie bądź obojętny wobec tragedii ludzi głodujących i spragnionych.
Głodujące dzieci można wspomóc dokonując dowolnej wpłaty na stronie:
http://www.savethechildren.org.uk/en/east-africa-appeal.htm
East Africa Appeal - Hear from Gareth Owen
piątek, 12 sierpnia 2011 07:51
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają świąteczny bonus na kont…
Wielka Brytania zaostrza zasady benefitów. Ponad 620 tysięcy osób utraci…
Wielka Brytania szykuje się na 10 dni śnieżyc i mrozów do -10°C
Milionowe nagrody za donoszenie o oszustwach podatkowych. HMRC wprowadza…
Tragiczny atak w centrum Birmingham: policja apeluje o spokój po śmierci…
Podatnicy w Wielkiej Brytanii mogą zapłacić o 700 GBP więcej rocznie po …
DWP wydaje pilne ostrzeżenie dla osób pobierających zasiłki. Grozi im 50…






