Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tragedia w Wielkiej Brytanii. Rodzice oskarżeni o zamordowanie 14-letniej córki

W ostatni piątek w Darlington w Wielkiej Brytanii doszło do tragicznego zdarzenia, jakim była śmierć 14-letniej Scarlett Vickers, która zginęła od pojedynczej rany kłutej w klatkę piersiową.

Scarlett, uczennica Haughton Academy, została znaleziona martwa w swoim domu, co wywołało natychmiastową reakcję służb ratunkowych i policji.


Służby ratunkowe przybyły na miejsce tuż po godzinie 23:00, ale mimo ich starań, Scarlett nie udało się uratować.

Jej rodzice, Simon Vickers (48) i Sarah Hall (44), stanęli przed sądem Newton Aycliffe Magistrates’ Court, gdzie usłyszeli zarzuty morderstwa.

Podczas krótkiej rozprawy potwierdzili jedynie swoje dane osobowe. Prokurator Sarah Kemp ujawniła, że Scarlett zmarła na skutek jednego ciosu nożem.

Rodzice dziewczynki zostali tymczasowo aresztowani i mają ponownie stanąć przed sądem Teesside Crown Court 5 sierpnia.


Przed domem Scarlett na Geneva Road pojawiły się liczne kwiaty i wiadomości kondolencyjne.

Mieszkańcy, przyjaciele i rodzina oddają hołd „zabawnej i przyjaznej” dziewczynce, która była popularna wśród swoich rówieśników. Na miejscu tragedii nadal pracują funkcjonariusze policji.

Detektyw Craig Rudd, główny śledczy, powiedział: „Ta tragedia wstrząsnęła całą społecznością. Nasze myśli są z rodziną i przyjaciółmi Scarlett. Chciałbym podziękować lokalnej społeczności za cierpliwość i współpracę podczas prowadzenia śledztwa oraz zapewnić, że jest to incydent odosobniony”.

Su Gill, dyrektor Haughton Academy, wspomina Scarlett jako „uroczą dziewczynkę z wielkim poczuciem humoru”.


„Była zawsze dobrze ubrana, szanowana i uprzejma. Scarlett była bardzo przyjazna, popularna wśród swoich przyjaciół i cała społeczność szkolna będzie za nią tęsknić”.

Szkoła umożliwiła uczniom i rodzicom składanie kwiatów na specjalnie wyznaczonym miejscu pamięci na głównym terenie szkoły.

„To bardzo trudny czas dla nas wszystkich, ale wiemy, że możemy go przetrwać, łącząc się jako silna społeczność i wspominając Scarlett na swój sposób” – dodano w oświadczeniu.

Sąsiedzi Scarlett opisują ją jako pełną życia dziewczynkę, która często spędzała czas ze swoimi przyjaciółmi.


Znajomi i rodzina wyrazili swój smutek i żal po stracie Scarlett również w mediach społecznościowych.

Jedna z osób napisała: „Będzie nam jej brakowało”, podczas gdy inna wspominała: „Była wspaniałą przyjaciółką i zawsze potrafiła mnie rozbawić”.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
4 miliony funtów odszkodowania dla mężczyzny, który poślizgnął się w drodze na lot British Airways
 Czytaj następny artykuł:
Policja zamknęła część ulicy w Birmingham z powodu trwającego incydentu