Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Popularna linia lotnicza ogłasza nową trasę z Wielkiej Brytanii

EasyJet ogłosił uruchomienie nowej trasy lotniczej, która połączy lotnisko Johna Lennona w Liverpoolu z Maltą.

Loty na tej trasie będą dostępne od grudnia, a pasażerowie będą mogli skorzystać z nich zarówno we wtorki, jak i w niedziele.


Trasa ta będzie obsługiwana przez cały rok, co zapewni mieszkańcom Liverpoolu łatwy dostęp do tej popularnej destynacji turystycznej.

Paul Winfield, dyrektor ds. lotnictwa na lotnisku Johna Lennona, wyraził nadzieję na rozwój tej trasy: „Obecnie tylko 9% wszystkich lotów na Maltę z północno-zachodniej Anglii obsługiwanych jest z Liverpoolu. To ogromna szansa na rozwój tej trasy z naszego lotniska”.

Lotnisko Johna Lennona zostało niedawno uznane za „najlepsze lotnisko w Wielkiej Brytanii” przez Which, a liczba pasażerów korzystających z tego lotniska znacząco wzrosła w ciągu ostatniego roku.


Oczekuje się, że do końca roku liczba pasażerów powróci do poziomu sprzed pandemii.

EasyJet musiał zmierzyć się z trudnościami w związku z konfliktem w Gazie i narastającymi napięciami na Bliskim Wschodzie.

Linia lotnicza odnotowała straty w wysokości 80 milionów funtów z powodu odwołanych lotów do Izraela i Jordanii oraz spadku rezerwacji na inne cele podróży w regionie.

Mimo to EasyJet kontynuuje ekspansję, wprowadzając nowe trasy i otwierając nową bazę w Birmingham, pierwszą nową bazę w Wielkiej Brytanii od ponad dekady.


Nowe trasy EasyJet i Jet2

Oprócz trasy z Liverpoolu na Maltę, EasyJet ogłosił również uruchomienie 16 nowych tras z lotniska w Birmingham.

Wśród nowych celów podróży znalazły się m.in. Barcelona, Malaga, Alicante, Fuerteventura, Teneryfa, Antalya, Dalaman, Rodos, Kos, Heraklion i Korfu.

EasyJet będzie również latał z Birmingham do Berlina, Sharm El Sheikh, Larnaki i na Jersey.


Jet2, inny popularny przewoźnik, zapowiedział uruchomienie sześciu nowych tras z lotniska w Birmingham.

Nowe trasy obejmują połączenia do Chambery, Genewy, Grenoble, Salzburga, Innsbrucka i Turynu, co umożliwi pasażerom łatwy dostęp do francuskich, austriackich, szwajcarskich i włoskich Alp oraz gór Tyrolu.

Zobacz też:


Nowa trasa EasyJet z Liverpoolu na Maltę to świetna wiadomość dla mieszkańców północno-zachodniej Anglii, którzy szukają łatwego dostępu do tej popularnej destynacji turystycznej.

Dzięki rosnącej liczbie tras i inwestycjom w nowe bazy EasyJet umacnia swoją pozycję jako jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Bank Anglii wydaje pilne ostrzeżenie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Pasażerowie Ryanair, Jet2, TUI i Easyjet muszą zapłacić nawet 213 GBP za parkowanie na lotnisku