Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Prośba o pomoc dla 3-letniego Polaka z Wielkiej Brytanii

Paula McGuire ze Szkocji doświadczyła dramatycznego zwrotu w życiu swojej rodziny po tym, jak u jej trzyletniego syna, Thomasa, niespodziewanie zdiagnozowano białaczkę.

Paula, wraz z mężem Piotrem, pochodzącym z Polski, mieszka na wyspie Arran (zachodnie wybrzeże Szkocji) od ośmiu lat. Para ma troje dzieci: bliźnięta Thomasa i Andrewa oraz pięcioletnią Clarę.


Thomas i jego brat bliźniak, Andrew, byli leczeni na niedobór żelaza, ale Thomas od pewnego momentu zaczął okazywać brak zainteresowania zabawą, tracić energię, nabywać samoistne siniaki.

W maju br. Paula zauważyła u syna wysypkę i dziwny sposób chodzenia, co skłoniło ją do szybkiej reakcji.

Początkowo podejrzewano zapalenie opon mózgowych, jednak po przewiezieniu Thomasa do szpitala w Arran, a następnie do szpitala uniwersyteckiego Crosshouse w Kilmarnock, lekarze stwierdzili, że chłopiec ma białaczkę.

Diagnoza była szokująca dla całej rodziny. Thomas natychmiast rozpoczął chemioterapię, w szpitalu dziecięcym w Glasgow, która obejmuje podawanie czterech różnych leków oraz regularne transfuzje krwi.

Pomimo mocno obciążającego leczenia, chłopiec dobrze reaguje na terapię, co daje nadzieję na wygranie z chorobą…

„To będzie trudne kilka lat, z częstymi wizytami w szpitalu” – mówi Paula.


Pierwsza faza leczenia polega na pełnej 3-miesięcznej hospitalizacji. Drugi etap potrwa 2 - 3 lata i będzie wymagał częstych, regularnych, ale również nieplanowanych wizyt chłopca w szpitalu. Rodzina Pauli i Piotra musi przeprowadzić się na ten okres do Glasgow.

Diagnoza Thomasa miała ogromny wpływ na całą rodzinę. Paula, która we wrześniu zeszłego roku pożegnała chorująca na raka mamę, musiała zrezygnować z pracy i opuściła wyspę Arran.

Na tę chwilę przebywa razem z synem na oddziale w Royal Hospital for Children in Glasgow.

Piotr będzie pracował i opiekował się dziećmi do czasu zakończaniu roku szkolnego na Arran. Obecnie negocjuje warunki urlopu bezpłatnego ze swoim pracodawca. Wkrótce wszyscy zamieszkają razem w Glasgow.


„Nigdy wcześniej nie ubiegałam się o żadną pomoc” – mówi Paula. Przeprowadzka bliżej szpitala, dodatkowo komplikuje sytuację finansową.

Rodzina zbiera fundusze na pokrycie kosztów leczenia i utrzymania. Paula przyznaje, że sytuacja jest trudna, ale cieszy się z każdego dnia, kiedy Thomas dobrze reaguje na leczenie.

„Najważniejsze jest teraz zdrowie Thomasa, musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby mu pomóc” – podkreśla.

Paula i Piotr uruchomili zbiórkę na platformie GoFundMe, aby uzyskać wsparcie finansowe w tych trudnych chwilach. Osoby chętne do pomocy mogą odwiedzić stronę zbiórki i wesprzeć rodzinę.

Link do zbiórki: Wee Thomas’s Journey

Źródło: edinburghnews.scotsman.com

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Wizz Air najgorszą linią lotniczą pod względem opóźnień po raz trzeci z rzędu
 Czytaj następny artykuł:
Gospodarstwa domowe w UK otrzymają bony do supermarketów w wysokości 125 GBP