Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair, Tui, Jet2 i easyJet — Najnowsze zasady dotyczące wnoszenia jedzenia w bagażu podręcznym

W związku z nadchodzącym sezonem letnim, wielu z nas planuje podróże zagraniczne.

Jedną ze strategii pozwalających zaoszczędzić na kosztach jest zabranie własnych przekąsek na pokład samolotu, co pozwala uniknąć wysokich cen oferowanych przez lotniskowe restauracje i kawiarnie.


Przygotowanie jedzenia do zabrania na pokład wymaga jednak znajomości obowiązujących przepisów dotyczących przewożenia żywności w bagażu podręcznym.

Większość lotnisk nie zezwala jeszcze na przekraczanie kontroli bezpieczeństwa z płynami o pojemności większej niż 100 ml.

Płyny, w tym również niektóre produkty spożywcze takie jak dżemy, musztarda czy jogurty, muszą być pakowane w przezroczyste, zamykane plastikowe worki o pojemności do 1 litra.


Na stronie internetowej brytyjskiego rządu znajdują się wskazówki, zgodnie z którymi żywność i proszki w bagażu podręcznym mogą zakłócać czytelność obrazów na urządzeniach rentgenowskich.

W niektórych przypadkach może to wymagać ręcznego przeszukania bagażu przez ochronę. Aby uniknąć potencjalnych opóźnień, zaleca się pakowanie takich produktów w bagaż rejestrowany.

Wytyczne dotyczące jedzenia różnią się w zależności od linii lotniczej.


Oto zasady dla kilku linii lotniczych obsługujących loty z lotnisk w Wielkiej Brytanii:

Tui

Na stronie Tui napisano dokładnie to samo, co na stronie rządu. Jest tam napisane: „Produkty spożywcze i proszki w bagażu podręcznym mogą zasłaniać obrazy na urządzeniach rentgenowskich”.


„Być może konieczna będzie ponowna ręczna kontrola bagażu przez ochronę. Możesz umieścić te przedmioty w bagażu rejestrowanym, aby zminimalizować opóźnienia”.

Ryanair

Ryanair ma politykę „feel free”, która pozwala pasażerom przynosić jedzenie i napoje bezalkoholowe, ale nie wolno przynosić gorących napojów.

Na stronie Ryanair napisano: „Ze względu na bezpieczeństwo nie możemy pozwolić pasażerom na wejście na pokład samolotu z gorącymi napojami ani na spożywanie własnego alkoholu podczas lotu”.

Jet2

Na stronie Jet2 napisano: „Nie wolno wnosić na pokład samolotu gorącego jedzenia ani gorących napojów”

„Oferujemy jednak szeroki wybór jedzenia i napojów do zakupu podczas lotu”.

Zobacz też:

easyJet

Na stronie easyJet napisano: „Możesz przynieść jedzenie na pokład samolotu, choć oferujemy również szeroki wybór smacznych potraw i napojów. Istnieje ograniczenie 100 ml dla płynnych pokarmów, takich jak zupa czy budyń”.

„Różne kraje mają różne przepisy dotyczące importu żywności i napojów, dlatego sprawdź zasady obowiązujące w twoim miejscu docelowym”.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
DVLA rozważa zmiany w regulacjach dotyczących starych samochodów w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla osób pobierających zasiłki