Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tak wyglądają nowe skanery na lotnisku w Wielkiej Brytanii. Bez ograniczeń płynów i wyjmowania laptopów

Lotnisko w Birmingham zainstalowało nowoczesne skanery CT, które są obecnie testowane w celu sprawdzenia, jak nowa technologia wpłynie na przyspieszenie procesu przejścia przez kontrolę bezpieczeństwa.

Te zaawansowane urządzenia pozwalają na przechodzenie kontroli bez konieczności wyjmowania płynów do 100 ml z bagażu podręcznego, co jest znaczącą zmianą w stosunku do obecnych przepisów.


W trakcie testów niektórzy pasażerowie mogą już korzystać z nowych skanerów, co ma na celu sprawdzenie efektywności nowego systemu przed oficjalnym zniesieniem limitu 100 ml na płyny, planowanym na czerwiec 2024 roku.

Nowe skanery CT, które zapewniają obrazy 3D o wysokiej rozdzielczości, mają za zadanie nie tylko przyspieszyć kontrolę bezpieczeństwa, ale także zwiększyć jej dokładność, co przyczyni się do poprawy ogólnego bezpieczeństwa lotniska.

W związku z tym pasażerowie są ostrzegani, aby mimo testowania nowego systemu, nadal przestrzegać obowiązujących zasad dotyczących płynów w bagażu podręcznym, dopóki nowe przepisy nie wejdą oficjalnie w życie.

To przypomnienie ma na celu uniknięcie nieporozumień i problemów podczas przechodzenia przez kontrolę, szczególnie że skanery są testowane wybiórczo i nie na wszystkich bramkach kontrolnych.


W ramach wspomnianego projektu, Lotnisko Birmingham instaluje nowe skanery, które mają być w pełni funkcjonalne od 1 czerwca.

Dzięki nowym technologiom, pasażerowie nie będą musieli już wyjmować płynów ani elektroniki z bagażu, co znacznie usprawni proces kontroli bezpieczeństwa.

Zobacz też:


Do tego czasu jednak obowiązują aktualne przepisy dotyczące płynów, które wymagają, aby były one przewożone w pojemnikach o pojemności nie większej niż 100 ml każdy, umieszczone w przezroczystej, zamykanej torbie.

Lotnisko zaleca również, aby pasażerowie przygotowali swoje dokumenty podróżne do kontroli oraz dostosowali się do wytycznych linii lotniczych dotyczących dopuszczalnego bagażu podręcznego.


Wszystkie płyny, żele, kremy oraz kosmetyki należy umieścić w przezroczystej, zamykanej torbie, co ułatwi pracownikom ochrony ich szybkie sprawdzenie.

Przestrzeganie tych zasad nie tylko przyspieszy przejście przez kontrolę bezpieczeństwa, ale także uczyni podróż bardziej komfortową i bezstresową.

Co zmiany oznaczają dla podróżnych

Wdrożenie nowych skanerów produkowanych przez Smiths Detection pozwoli pasażerom na pozostawienie płynów i elektroniki w bagażu podręcznym.

Chociaż zniesienie ograniczenia do 100 ml płynów w bagażu podręcznym to dobra wiadomość należy wziąć pod uwagę to, że w rzeczywistości zostanie ono zastąpione nowym ograniczeniem, które będzie wynosiło 2 litry.


Nowe punkty kontroli bezpieczeństwa będą wyposażone w specjalny typ skanera, który wytwarza obrazy 3D o wysokiej rozdzielczości w celu szybszej i dokładniejszej oceny bagażu.

Inne nowe rozwiązania, które zostaną wprowadzone na lotnisku w Birmingham, obejmują iLane, automatyczny system zwrotu tacek oraz dodatkowe systemy rentgenowskie, które zostaną również rozmieszczone w punktach kontrolnych.

Zmiany wejdą w życie do czerwca 2024 r. w ramach modernizacji hali bezpieczeństwa BHX o wartości 40 milionów funtów.

Do tego czasu będą obowiązywać ograniczenia dotyczące ilości płynów.


Rzecznik Birmingham Airport apeluje do pasażerów, aby dokładnie sprawdzali aktualne przepisy dotyczące płynów zarówno na lotniskach odlotów, jak i przyjazdów, gdyż przepisy mogą się różnić w zależności od lokalizacji.

Przypomina również, że wszystkie płyny o pojemności do 100 ml powinny być pakowane w przezroczyste woreczki i muszą być łatwo dostępne do kontroli na lotnisku.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Nadchodzi cieplejszy tydzień: Temperatury w Wielkiej Brytanii osiągną 23°C
 Czytaj następny artykuł:
HMRC wydaje ważne ostrzeżenie dla milionów osób w Wielkiej Brytanii