Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Cena znaczków pocztowych w Wielkiej Brytanii wzrośnie do 1,35 GBP

Royal Mail ogłosiło kolejny wzrost cen znaczków, który wejdzie w życie 2 kwietnia.

Będzie to czwarty wzrost w ciągu ostatnich dwóch lat dla kosztów wysyłania listu pierwszą klasą.


Cena znaczka pierwszej klasy wzrośnie o 10 pensów, osiągając 1,35 GBP, natomiast znaczki drugiej klasy zdrożeją również o 10 pensów, do 85 pensów.

Ten krok następuje po ostrzeżeniach firmy, która odnotowała straty, o wpływie wyższych kosztów i mniejszego popytu na wysyłanie listów.

Landon, główny dyrektor handlowy w Royal Mail, stwierdził: „Zawsze bardzo uważnie rozważamy zmiany cen, ale mierzymy się z sytuacją, w której ilość listów dramatycznie spadła w ostatnich latach, podczas gdy koszty wzrosły”.


„Nie jest już możliwe utrzymanie sieci zbudowanej dla 20 miliardów listów, kiedy obecnie dostarczamy tylko siedem miliardów. W rezultacie nasi listonosze muszą teraz przejść ponad trzy razy dłuższą drogę, aby dostarczyć tę samą liczbę listów co wcześniej, co zwiększa koszty dostawy na list”.

Firma podała, że Brytyjczycy zwykle wydają mniej niż 7 GBP rocznie na listy, a obecnie ludzie otrzymują średnio dwa listy tygodniowo.

Podkreślono również, że koszt znaczków pozostaje poniżej średniej europejskiej.

Royal Mail, które w zeszłym roku odnotowało stratę w wysokości 419 milionów GBP, od dawna argumentowało, że ceny muszą wzrosnąć z powodu braku reformy Uniwersalnej Usługi Pocztowej (USO).

Zobacz też:


Wymaga ona od firmy dostarczania listów do wszystkich 32 milionów adresów w Wielkiej Brytanii sześć dni w tygodniu.

Zmiana tej usługi wydaje się nieunikniona, a regulator Ofcom niedawno przedstawił opcje zmian w usłudze, które, jego zdaniem, powinny zostać publicznie przedyskutowane.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Chaos podróżniczy w Wielkanoc: strajk straży granicznej na lotnisku w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania wprowadza duże zmiany w wizach pracowniczych.