Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Chaos w godzinach szczytu: odwołano wszystkie pociągi

Pasażerowie dwóch sieci kolejowych – Southern i Thameslink - muszą zmierzyć się z poważnymi utrudnieniami w ruchu – podało Metro.

Wszystkie pociągi na tych liniach, obsługujących południowe i wschodnie obszary Londynu, zostały odwołane „do odwołania” z powodu „poważnej awarii sygnalizacji”.


Zarówno Southern, jak i Thameslink wydały ostrzeżenia dla podróżnych, radząc im, aby w ogóle nie podróżowali tymi liniami.

Co więcej, osoby, które planowały podróż na lotnisko Gatwick, mogą być rozczarowane, ponieważ nie będą kursować żadne pociągi Gatwick Express.

Ta sytuacja jest szczególnie uciążliwa, biorąc pod uwagę, że południe Anglii zmaga się z intensywnymi opadami deszczu, silnymi wiatrami i potencjalnym ryzykiem powodzi, co dodatkowo komplikuje sytuację transportową.

Met Office wydało żółte ostrzeżenie meteorologiczne, które ma obowiązywać do godziny 9:00 w poniedziałek.


Kolejnym czynnikiem wpływającym na zakłócenia w ruchu kolejowym jest osunięcie ziemi między Londynem Paddington a Reading, które również powoduje poważne zakłócenia w usługach.

Odkryto niestabilny obszar ziemi, co zmusiło do zamknięcia dwóch z czterech linii między Twyford a Reading.

Sieci kolejowe w Wielkiej Brytanii borykają się również z awariami rozjazdów w obszarach Haywards Heath i Hove w Sussex, co oznacza, że usługi między Cambridge a Brighton oraz między Brighton a Three Bridges i Chichester nie będą działać.

Ponadto występują poważne opóźnienia na wielu trasach, w tym między Littlehampton a Southwick, Brighton a Three Bridges, Swanley a Rochester, Deptford a Westcombe Park oraz Welwyn Garden City a Hitchin.


Pasażerowie podróżujący między Littlehampton a Londynem Victoria będą musieli korzystać z alternatywnej trasy przez Horsham.

Na szczęście, sytuacja z opóźnieniami między Southampton Central a Fareham, Londynem St Pancras a Finsbury Park, Horley a Purley, Riddlesdown a Hurst Green oraz New Southgate a Potters Bar uległa poprawie, przekształcając się z poważnych opóźnień na drobne.

Zobacz też:


Ta sytuacja jest wyjątkowo trudna dla osób dojeżdżających do pracy oraz dla podróżnych, którzy muszą szukać alternatywnych środków transportu lub zmagać się z opóźnieniami.

Zarówno Southern, jak i Thameslink apelują do pasażerów o cierpliwość i zalecają sprawdzanie aktualnych informacji o ruchu na ich stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania osiąga punkt krytyczny w kwestii emerytur państwowych
 Czytaj następny artykuł:
Ostrzeżenie dotyczące rachunków za energię: Dodatkowe 28 GBP opłaty dla klientów British Gas, OVO, EDF i Octopus