Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

HMRC potwierdza wypłatę dodatku 299 GBP na konta bankowe

HM Revenue & Customs, (HMRC) rozpoczął wysyłanie wiadomości tekstowych do osób otrzymujących zasiłki Tax Credit, informując ich o nadchodzącej wypłacie w wysokości 299 funtów przeznaczonej na pokrycie kosztów życia.

Ta jednorazowa płatność ma zostać przekazana uprawnionym klientom między 16 a 22 lutego 2024 roku.


Osoby uprawnione do otrzymania tej wypłaty to te, które otrzymują zasiłki Tax Credit i nie spełniają kryteriów do otrzymania innych świadczeń kwalifikujących.

Wypłata zostanie dokonana automatycznie na konto bankowe, na które odbiorcy otrzymują swoje zasiłki podatkowe, bez konieczności podejmowania jakichkolwiek działań ze strony odbiorców.

HMRC podkreśla, że otrzymanie wcześniejszej wypłaty na życie nie gwarantuje automatycznej kwalifikacji do otrzymania tego dodatku.

Każda wypłata wymaga spełnienia odrębnych kryteriów kwalifikacyjnych, które są opublikowane na stronie GOV.UK.


Dodatek z tytułu kosztów utrzymania od HMRC pojawi się na wyciągach bankowych jako „HMRC COLS”.

Jeśli klienci nie otrzymają wypłaty, ale uważają, że są do niej uprawnieni, powinni skontaktować się z HMRC po 23 lutego, aby dać czas na przetworzenie płatności przez bank.

HMRC ostrzega również przed oszustwami i podkreśla, że wysłana 9 lutego wiadomość tekstowa ma charakter wyłącznie informacyjny.

Urząd nie prosi o żadne dane osobowe ani finansowe w swojej wiadomości.


Klienci mogą sprawdzić informacje na temat oszustw, wyszukując „HMRC phishing and scams” na stronie GOV.UK, a także mogą sprawdzić, czy kontakt z HMRC jest autentyczny, wyszukując „Check a text message from HMRC” na tej samej stronie.

Osoby, które nie otrzymały wiadomości tekstowej, powinny się upewnić, że ich numer telefonu komórkowego w systemie HMRC jest aktualny, co umożliwi otrzymywanie przyszłych komunikatów.

Aktualizacja danych kontaktowych może być dokonana online poprzez wyszukanie „HMRC services” na stronie GOV.UK.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Zakaz parkowania na chodnikach w całej Anglii. Samorządy wzywają rząd do podjęcia działań
 Czytaj następny artykuł:
Rishi Sunak zarobił 2,2 miliona funtów, ale zapłacił taką samą stawkę podatku, jak zwykły pracownik w UK