Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Aldi pierwszym supermarketem w Wielkiej Brytanii, który zapłaci pracownikom magazynów i sklepów co najmniej 12 GBP na godzinę

Aldi ogłosił, że od 1 lutego będzie pierwszym supermarketem w Wielkiej Brytanii, który zapewni wszystkim pracownikom magazynów i sklepów wynagrodzenie co najmniej 12 funtów na godzinę.

Ta decyzja oznacza podwyżkę stawki godzinowej z obecnych 11,40 funta do 12 funtów, a wewnątrz M25 (obszar wokół Londynu) stawka wzrośnie z 12,85 funta do 13,55 funta.


Podwyżka wynagrodzenia w Aldi następuje po dwóch wcześniejszych wzrostach w ubiegłym roku, w styczniu i lipcu, co czyni Aldi jednym z najwyżej płacących supermarketów w Wielkiej Brytanii, rywalizującym z Lidlem.

Lidl obecnie oferuje tę samą stawkę, 11,40 funta na terenie całego kraju i 12,85 funta wewnątrz M25, po ostatniej podwyżce we wrześniu.

Aldi, oferując wyższe wynagrodzenie na poziomie wejściowym niż jakikolwiek inny supermarket w Wielkiej Brytanii, staje się również pierwszym supermarketem, który spełnia najnowsze wymogi rzeczywistej płacy minimalnej, ustalone przez Living Wage Foundation w październiku, wynoszące 12 funtów na godzinę na terenie całego kraju i 13,15 funta w Londynie.


Stawki dla pracowników sklepów Aldi wzrosną jeszcze bardziej, do 12,95 funta na terenie całego kraju i 13,85 funta wewnątrz M25, w zależności od stażu pracy.

Jest to część inwestycji Aldi w wysokości 67 milionów funtów w wynagrodzenia, z której skorzystają również pracownicy zatrudnieni na umowach o pracę.

Zobacz też:


Giles Hurley, dyrektor generalny Aldi UK & Ireland, podkreślił zaangażowanie firmy w bycie najwyżej płacącym supermarketem w sektorze. „Jesteśmy niezwykle dumni z każdego członka zespołu Aldi i to jest sposób, aby podziękować im za całą ciężką pracę w minionym roku.

Wierzymy, że nasi pracownicy są najlepsi w sektorze i odgrywają ogromną rolę w tym, co Aldi jest dzisiaj,” powiedział Hurley.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Asda otwiera 34 nowe sklepy przed Bożym Narodzeniem, pełna lista lokalizacji
 Czytaj następny artykuł:
Ryanair uruchamia nowe połączenia z brytyjskiego lotniska