Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Cztery alerty pogodowe w Wielkiej Brytanii. Najzimniejsza noc listopada od 13 lat, ostrzeżenia przed śniegiem oraz lodem

W Wielkiej Brytanii ogłoszono cztery alerty pogodowe związane z utrzymującym się mrozem i trudnymi warunkami na drogach.

W kraju odnotowano najzimniejszą noc listopada od 13 lat, z temperaturami spadającymi do -8°C.


Met Office wydało żółte ostrzeżenia dotyczące śniegu i lodu w północno-wschodniej i południowo-zachodniej Anglii, częściach Szkocji oraz Irlandii Północnej.

Dwa z ostrzeżeń obejmują północno-wschodnią Anglię, wschodnie Midlands, Yorkshire i Humber oraz części Szkocji, gdzie opady śniegu mogą prowadzić do powstawania niebezpiecznych warstw lodu na drogach.

Ostrzeżenia będą aktywne od czwartku wieczorem do piątkowego poranka.


Kolejne ostrzeżenie dotyczy hrabstw Cornwall, Devon, Dorset i Somerset, które będzie obowiązywać od wczesnych godzin porannych do popołudnia w czwartek.

Dodatkowe ostrzeżenie pogodowe pozostanie w mocy w częściach Irlandii Północnej do godziny 10:00, z uwagi na ryzyko trudnych warunków na drogach spowodowanych oblodzeniem.

W ciągu ostatniej nocy temperatury w większości miejsc nie przekroczyły zera, a w niektórych wiejskich rejonach Szkocji spadły nawet do -8°C.


W ciągu ostatniego tygodnia śnieg spadł już w Szkocji i hrabstwie Durham, a prognozy przewidują dalsze opady w nadchodzących dniach.

Met Office ostrzega, że opady śniegu mogą wystąpić na wzgórzach, zwłaszcza w takich miejscach jak Bodmin Moor, Dartmoor, Blackdown Hills i Exmoor.

Zobacz też:


Najwyższe partie Dartmoor i prawdopodobnie Bodmin Moor mogą zobaczyć od 5 do 10 cm śniegu, który może być dodatkowo nawiewany przez silne wiatry wschodnie.

UK Health Security Agency wydała własne ostrzeżenia dotyczące zdrowia w związku z niskimi temperaturami, ostrzegając, że „znaczące skutki są prawdopodobne w sektorze opieki zdrowotnej i społecznej z powodu prognozowanych warunków pogodowych”.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjski bank zwolni setki pracowników i skróci godziny otwarcia
 Czytaj następny artykuł:
Ryanair ogłasza nowe trasy z Wielkiej Brytanii, w tym więcej lotów do Polski