Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

British Gas, OVO, EDF i Octopus zapłacą 100 GBP za oszczędzanie energii

W obliczu rosnących kosztów życia i energii, klienci British Gas, OVO, EDF i Octopus Energy mogą skorzystać z nowej inicjatywy mającej na celu obniżenie rachunków za energię.

National Grid ESO uruchomił program, który oferuje zwrot pieniędzy klientom posiadającym inteligentne liczniki, którzy zdecydują się na zmniejszenie zużycia energii w godzinach szczytu.


Program National Grid ESO, znany jako Demand Flexibility Service, zachęca do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej dzisiaj między godziną 17:00 a 18:00.

National Grid zapłaci dostawcom energii za każdą jednostkę (kilowatogodzinę) zaoszczędzonej energii przez użytkowników biorących udział w programie.

Następnie dostawcy mogą przekazać część lub całość tej kwoty bezpośrednio na konta swoich klientów.


Zapowiedziano, że typowe gospodarstwo domowe może zaoszczędzić około 100 funtów tej zimy, po prostu redukując swoje zużycie energii w określonych dniach w godzinach szczytu od 16:00 do 19:00, do marca 2024 roku.

Jake Rigg, dyrektor ds. spraw korporacyjnych w ESO, podkreślił, że usługa Demand Flexibility Service ma na celu zwiększenie zaangażowania konsumentów i firm w bardziej aktywne zarządzanie zapotrzebowaniem na energię elektryczną, oferując jednocześnie oszczędności za ich działania.

Zobacz też:


Dla klientów oznacza to możliwość obniżenia rachunków za energię poprzez świadome zarządzanie zużyciem energii w określonych godzinach.

Jest to szczególnie istotne w obecnych czasach, gdy wiele gospodarstw domowych zmaga się z rosnącymi kosztami życia.


Program ten jest również krokiem w kierunku bardziej zrównoważonego i efektywnego wykorzystania zasobów energetycznych.

Klienci zainteresowani udziałem w programie powinni skontaktować się ze swoim dostawcą energii, aby dowiedzieć się więcej o szczegółach i warunkach uczestnictwa.

Ważne jest, aby pamiętać, że każdy dostawca może mieć nieco inne zasady dotyczące zwrotów i sposobu ich przekazywania.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Producenci artykułów spożywczych w Wielkiej Brytanii podnoszą ceny znacznie ponad poziom wzrostu kosztów
 Czytaj następny artykuł:
Wizz Air uruchamia nową trasę z Wielkiej Brytanii