Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ostrzeżenie dla klientów British Gas, EDF, OVO, E.On i Octopus: płacą 300 GBP rocznie za nic

Klienci British Gas, OVO, E.On i Octopus Energy zostali ostrzeżeni, aby byli świadomi wszystkich opłat stałych za energię elektryczną i gaz.

Obecnie średnia opłata stała wynosi 53 pensy dziennie za elektryczność i 30 pensów dziennie za gaz, co w skali roku dodaje do rachunków około 303 funtów, niezależnie od tego, ile energii faktycznie się zużywa.


Martin Lewis, znany ekspert finansowy znany z programów „This Morning” oraz „Good Morning Britain” na ITV, prowadzi kampanię przeciwko tym opłatom, nazywając je „moralnym zagrożeniem”.

Lewis skrytykował sytuację, w której „większość ludzi płaci 300 funtów rocznie tylko za możliwość posiadania gazu i elektryczności, nawet jeśli z nich nie korzystają”.

Ofgem, brytyjski regulator rynku energetycznego, ogłosił, że przeprowadzi przegląd tych opłat.


Peter Smith z organizacji charytatywnej National Energy Action zwrócił uwagę na niesprawiedliwość sytuacji, w której „osoba, która nie stać na zużycie energii w domu, płaci tę samą codzienną opłatę co ktoś mieszkający w pałacu”.

Niektóre firmy energetyczne podejmują kroki w celu złagodzenia tego obciążenia.

Utilita Energy jest jednym z nielicznych dostawców energii, który nie pobiera opłat stałych w ogóle, co oznacza, że „nie płacisz nic, jeśli nie zużywasz energii”.


EDF ogłosił, że obniży „regresywne” opłaty stałe dla swoich najbardziej potrzebujących klientów w ramach pakietu wsparcia o wartości 40 milionów funtów.

Te opłaty stałe są szczególnie kontrowersyjne w obliczu rosnących kosztów życia i energii, co sprawia, że wielu konsumentów szuka sposobów na obniżenie swoich rachunków.

Ostrzeżenie to jest ważnym przypomnieniem, aby konsumenci byli świadomi wszystkich kosztów związanych z ich rachunkami za energię.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Pilne wezwanie do zwrotu produktów z Lidla. Nie jedz ich! Mogą być skażone salmonellą
 Czytaj następny artykuł:
Tesco wydaje pilne ostrzeżenie dla 20 milionów klientów w Wielkiej Brytanii