Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ważna informacja dla Polaków w Wielkiej Brytanii. Nadchodzi dyżur paszportowy w Birmingham

W dniach 30 listopada - 1 grudnia 2023 roku odbędzie się dyżur paszportowy w Birmingham w Wielkiej Brytanii.

Dyżur odbędzie się w Polish Millenium House przy Bordesley Street w Birmingham (B5 5PH), gdzie będą przyjmowane wnioski o wszystkie rodzaje paszportów.


Osoby zainteresowane skorzystaniem z dyżuru paszportowego powinny dokładnie zapoznać się z informacjami na stronie internetowej dotyczącymi wymaganych dokumentów przy składaniu wniosku o paszport.

Ważne jest, aby pamiętać o przygotowaniu prawidłowego, biometrycznego zdjęcia paszportowego, które nie jest starsze niż 6 miesięcy.

W przypadku wydania dokumentu paszportowego małoletniemu dziecku konieczna jest zgoda obydwojga rodziców (opiekunów prawnych) dziecka oraz ich ważne dokumenty tożsamości.

Osoby składające wniosek o pierwszy paszport dla dziecka muszą przedstawić polski akt urodzenia dziecka, wydany przez dowolny urząd stanu cywilnego w Polsce.


Zapisy na dyżur konsularny zostały otwarte w środę, 22 listopada 2023 roku, o godzinie 20:00.

Rejestracja na spotkanie z konsulem odbywa się wyłącznie online, na portalu e-Konsulat.

Należy wybrać kraj (Wielka Brytania), placówkę (Londyn), sprawy (paszportowe) i lokalizację (Birmingham — dyżur paszportowy). Liczba miejsc na spotkanie z konsulem jest ograniczona i przyjmowane będą tylko osoby zapisane wg listy zgłoszeń.

Ważne jest, aby podać poprawne adresy e-mailowe, ponieważ na kilka dni przed spotkaniem uczestnicy otrzymają potwierdzenie wizyty paszportowej oraz dodatkowe informacje organizacyjne.


Konsul przypomina także o możliwości odbioru gotowego paszportu pocztą, co wymaga dołączenia opłaconej koperty zwrotnej Special Delivery (do 100 g) oraz wypełnionego wniosku o wysyłkę paszportu. Każdy paszport jest wysyłany osobno.

Ważne jest również, że jedyną formą płatności jest karta płatnicza, gdyż gotówka nie będzie przyjmowana.

Zobacz też:


Ten dyżur paszportowy jest istotnym wydarzeniem dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, umożliwiając im załatwienie ważnych spraw paszportowych bez konieczności podróży do Londynu. Zapewnia to wygodę i oszczędność czasu dla wielu osób.

Szczegółowe informacje dotyczące dyżuru są dostępne pod tym linkiem: www.gov.pl

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Wzrost cen energii w Wielkiej Brytanii: przeciętny rachunek wzrośnie o 94 GBP od stycznia
 Czytaj następny artykuł:
Miliony pracowników w Wielkiej Brytanii otrzymają 1800 GBP podwyżki