Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Od poniedziałku tysiące osób w UK otrzymają 270 GBP bezpośrednio na konto bankowe

Brytyjskie gospodarstwa domowe, które spełniają określone kryteria dochodowe, mogą spodziewać się dodatkowego wsparcia finansowego.

Rada Shropshire, korzystając z rządowego Funduszu Wsparcia Gospodarstw Domowych, zapowiedziała, że od poniedziałku, 20 listopada, rozpocznie wypłacanie jednorazowej kwoty 270 funtów bezpośrednio na konta bankowe uprawnionych mieszkańców.


Rada Shropshire otrzymała od rządu 4,1 miliona funtów na pomoc osobom borykającym się z rosnącymi kosztami życia i energii.

Program ten, finansowany przez Departament Pracy i Emerytur (DWP), obowiązuje od 1 kwietnia 2023 do 31 marca 2024 roku.

Środki z funduszu mogą być wykorzystane do wsparcia gospodarstw domowych w zakresie rachunków za energię i wodę, innych rachunków, w tym za żywność czy szerokopasmowy dostęp do Internetu, zakupu sprzętu AGD takiego jak lodówki i zamrażarki, podstawowych kosztów transportu, odzieży, koców oraz kosztów mieszkaniowych (w szczególnych przypadkach), ale nie obejmują spłat hipotek.


Wypłata 270 funtów trafi do ponad 6 000 gospodarstw domowych o niskich dochodach, które znajdują się w jednej z następujących kategorii:

emeryci otrzymujący wsparcie w opłacaniu podatku lokalnego, którzy nie otrzymują gwarantowanego elementu pension credit.

gospodarstwa domowe otrzymujące wsparcie w opłacaniu podatku lokalnego, oraz świadczenie Carers Allowance,

gospodarstwa domowe otrzymujące w opłacaniu podatku lokalnego, gdzie dziecko otrzymuje świadczenie z tytułu niepełnosprawności.


Ponadto wsparcie otrzymają również gospodarstwa domowe, w których osoba niezależna otrzymuje świadczenia z tytułu niepełnosprawności, gospodarstwa domowe z ulgą na podatek lokalny dla opiekunów oraz gospodarstwa domowe z ulgą na podatek lokalny z tytułu niepełnosprawności.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Ważne: Tesco, Morrisons, Asda i River Island pilnie proszą o zwrot produktów
 Czytaj następny artykuł:
DWP i HMRC wydają pilne ostrzeżenie dla osób pobierających zasiłki w Wielkiej Brytanii