Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

DWP i HMRC wydają pilne ostrzeżenie dla osób pobierających zasiłki w Wielkiej Brytanii

Departament Pracy i Emerytur (DWP) oraz HM Revenue and Customs (HMRC) w Wielkiej Brytanii ostrzegają gospodarstwa domowe przed nadchodzącymi kontrolami, które rozpoczną się w styczniu.

Będą one dotyczyć przeglądu przypadków świadczeń, a osoby pobierające zasiłki mogą zostać ukarane, jeśli okaże się, że naruszyły jakiekolwiek zasady lub kryteria.


Urzędnicy będą przeglądać wnioski o świadczenia pod kątem takich kwestii jak fałszowanie dokumentów czy udawanie choroby lub urazu.

DWP poinformowało, że przeglądy będą obejmować również wnioski o emeryturę państwową złożone za pośrednictwem usługi „Get Your State Pension online” w bieżącym roku finansowym.

W tym roku odnotowano spadek oszustw o 3,6%, co stanowi wartość 8 miliardów funtów.


Jest to spadek z 4% w roku poprzednim, kiedy to wartość oszustw wynosiła 8,7 miliarda funtów.

DWP będzie monitorować następujące świadczenia pod kątem oszustw i błędów: Universal Credit, Housing Benefit (przypadki osób w wieku emerytalnym), Pension Credit, State Pension, Personal Independence Payment (PIP) oraz Disability Living Allowance (DLA).

DWP planuje opublikować swój raport dotyczący oszustw i błędów za rok finansowy 2023/2024 w maju przyszłego roku.

Urzędnicy będą szukać trzech rodzajów oszustw i błędów, w tym: oszustwa, błędu wnioskodawcy i błędu urzędowego.


Typowe przykłady oszustw związanych ze świadczeniami obejmują udawanie choroby lub urazu w celu uzyskania zasiłków dla bezrobotnych lub niepełnosprawnych, niezgłaszanie dochodów z działalności gospodarczej lub zatrudnienia w celu obniżenia deklarowanego dochodu, życie z osobą, która przyczynia się do dochodu gospodarstwa domowego, bez zgłaszania tego dochodu władzom lub fałszowanie rachunków, aby wydawało się, że osoba ma mniej pieniędzy, niż deklaruje.

Błąd wnioskodawcy polega na tym, że wnioskodawca podał niedokładne lub niekompletne informacje lub nie zgłosił zmiany swoich okoliczności, ale nie ma dowodów na to, że wnioskodawca działał w złej wierze.

Zobacz też:


Błąd urzędowy występuje, gdy świadczenie zostało wypłacone nieprawidłowo z powodu braku działania, opóźnienia lub błędnej oceny przez DWP, lokalną władzę lub HM Revenue and Customs (HMRC), do którego nikt spoza tego departamentu nie przyczynił się istotnie, niezależnie od tego, czy jednostka biznesowa przetworzyła informacje.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Od poniedziałku tysiące osób w UK otrzymają 270 GBP bezpośrednio na konto bankowe
 Czytaj następny artykuł:
Napad na nastolatka w parku Newhall Valley w Sutton Coldfield: Policja poszukuje sprawców