Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

David Cameron wraca do brytyjskiego rządu jako minister spraw zagranicznych

W ostatnich dniach brytyjska polityka była świadkiem znaczących zmian. Suella Braverman, długo popularna wśród twardogłowych konserwatystów, została odwołana z funkcji ministra spraw wewnętrznych.

Jej odwołanie nastąpiło w wyniku ministerialnej przetasowania dokonanej przez premiera Rishiego Sunaka.


Na jej miejsce mianowany został James Cleverly, a dodatkowo David Cameron, były premier Wielkiej Brytanii, otrzymał stanowisko ministra spraw zagranicznych.

Suella Braverman od dłuższego czasu była obiektem krytyki, szczególnie po jej reakcji na pro-palestyńską demonstrację w Londynie w Dzień Rozejmu.

W ubiegłym tygodniu napisała artykuł dla "The Times", w którym zaatakowała Metropolitalną Policję i pośrednio podważyła przywództwo Sunaka.

Premier początkowo nie wydawał się skłonny do odwołania Braverman, a jego rzecznik zapewniał, że Sunak ma „pełne zaufanie” do niej.


Braverman, komentując swoje odwołanie, stwierdziła, że pełnienie funkcji ministra spraw wewnętrznych było największym przywilejem jej życia i zapowiedziała, że wkrótce wyda więcej oświadczeń na ten temat.

Te zmiany w rządzie są częścią szerszego przetasowania, które ma na celu odświeżenie gabinetu i odpowiedź na bieżące wyzwania polityczne.

Mianowanie Jamesa Cleverly'ego oraz powrót Davida Camerona na scenę polityczną to kroki, które mogą wpłynąć na kierunek brytyjskiej polityki w najbliższych miesiącach.


Reakcje na te zmiany są mieszane, a dalszy rozwój sytuacji będzie ściśle obserwowany zarówno przez polityków, jak i opinię publiczną.

W szczególności społeczność międzynarodowa będzie uważnie śledzić, jak nowe mianowania wpłyną na politykę zagraniczną Wielkiej Brytanii oraz jej stosunki z innymi krajami.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Wzrost wynagrodzeń dla milionów pracowników w Wielkiej Brytanii — co to oznacza dla Twoich finansów
 Czytaj następny artykuł:
Jakie dochody są potrzebne do godnego życia w Wielkiej Brytanii? Co najmniej 29 500 GBP – znacznie więcej niż zarabia wiele gospodarstw domowych