Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Brytyjski bank oferuje 200 funtów za zmianę konta

Kryzys związany z kosztami życia nadwyręża budżety gospodarstw domowych, ale można otrzymać darmową gotówkę, dokonując prostej zmiany.

Duże banki często oferują klientom gotówkę za przejście na jeden z ich rachunków bieżących.


Nationwide właśnie wprowadził atrakcyjną ofertę dla posiadaczy kont – oferuje 200 funtów za przejście do ich banku, począwszy od dzisiaj.

Nie jest to pierwsza taka inicjatywa na rynku. Wcześniej podobne oferty przedstawiały takie banki jak TSB, Lloyds Bank oraz First Direct.

Jednak oferta Narodowego Banku wyróżnia się pewnymi warunkami.

Aby zakwalifikować się do tej promocji, klienci muszą dokonać pełnego przejścia na jedno z trzech głównych kont bieżących Banku, korzystając z usługi „Current Account Switch Service”.

Konieczne jest także przeniesienie co najmniej dwóch aktywnych zleceń stałych na nowe konto.


Nowe konto można otworzyć na stronie internetowej Nationwide, poprzez bankowość internetową lub aplikację mobilną.

Wniosek o przejście można złożyć już podczas składania aplikacji o otwarcie konta.

Zobacz też:


Nie jest to jedyna nowość od Nationwide. Oprócz tej promocji bank wprowadza regularne konto oszczędnościowe tylko dla obecnych klientów konta bieżącego.

Oprocentowanie tego konta wynosi aż 8% AER/brutto rocznie. Klienci mogą oszczędzać na tym koncie do 200 funtów miesięcznie.


Tom Riley, dyrektor ds. produktów detalicznych w Nationwide, podkreślił, że nowe usługi są „kolejnym dowodem na to, jakie korzyści płyną z bycia częścią nowoczesnej organizacji należącej do jej członków

Nationwide to nie jest bank w tradycyjnym znaczeniu, ale jedno z największych stowarzyszeń budowlanych w Wielkiej Brytanii.

Nationwide nie ma akcjonariuszy. Zamiast tego jest własnością i zarządzana przez jej członków, co oznacza, że zyski są reinwestowane w organizację lub przekazywane członkom w formie korzyści, a nie dywidend.


Bank jest znany z silnego zaangażowania w społeczność i działalność charytatywną. Wielokrotnie inwestował w lokalne społeczności i wspierał różne inicjatywy społeczne.

W czasie globalnego kryzysu finansowego w 2007-2008 roku, kiedy wiele banków doświadczyło trudności, Nationwide zachował silną pozycję i był jednym z nielicznych instytucji, które nie potrzebowały bezpośredniego wsparcia finansowego od rządu.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Tysiące gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii otrzymają dotację w wysokości 7500 GBP
 Czytaj następny artykuł:
Ryanair wydaje ostrzeżenie dla podróżnych lecących z lub do Wielkiej Brytanii